Zdzisław Sipiera: zawsze chciałem być nauczycielem

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 13:05
- Taka była moja wizja. I tak się stało. Pracowałem kilkanaście lat w tym zawodzie. W wieku 30 lat zostałem dyrektorem szkoły, której wcześniej byłem uczniem - mówi w audycji "Nieznani znani" wojewoda mazowiecki.
Audio
  • Zdzisław Sipiera: zawsze chciałem być nauczycielem (Nieznani znani/Jedynka)
Zdzisław Siepiera
Zdzisław SiepieraFoto: PAP/Rafał Guz

Zdzisław Sipiera, który 8 grudnia 2015 został powołany na urząd wojewody mazowieckiego zdradził, że w najbliższych miesiącach zostanie przedstawiona nowa wizja Warszawy.

- Od tylu lat brakuje pomysłu na centrum stolicy. Brakuje porozumienia - podkreśla rozmówca Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg.

Pytany, czy Pałac Kultury i Nauki należałoby wyburzyć, wojewoda mazowiecki mówi, że na pewno nie byłaby to łatwa decyzja, bo głosy w tej sprawie są podzielone - Jest to symbol, który powstał w centrum Warszawy, która była po wojnie odbudowywana, ale powstał z takim naznaczeniem, piętnem - zaznacza.

Zdzisław Sipiera zdradził także, czy po decyzji o zmianie nazw ulic spotkał się z wyrazami sympatii, czy raczej z krytyką. Mówił też o tym, dlaczego bardzo zależało mu, aby skończyć AWF oraz gdzie poznał swoją żonę  Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Zdzisław Sipiera (wojewoda mazowiecki)

Data emisji: 19.01.2018

Godzina emisji: 20.13

kh

Zobacz więcej na temat: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Rabiej. Żyje intensywnie i niczego nie żałuje

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 12:15
Pochodzi z Puław, ale jako student znalazł się w Warszawie. Na pierwszym roku studiów trafił do radiowej Trójki i na dodatek prowadził program na żywo. Dziś jest politykiem Nowoczesnej, ale nie lubi, gdy ludzie mówią do niego "panie pośle". W audycji "Twarzą w twarz" gościliśmy Pawła Rabieja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Mazurek: humanistka z zamiłowania i wykształcenia

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 11:55
Beata Mazurek, rzecznik prasowy PiS zapewnia, że nigdy nie marzyła o konkretnym zawodzie. - W dzieciństwie lubiłam czytać, pływać, jeździć na rowerze, grać w piłkę ręczną, lubiłam się bawić - mówi w audycji "Twarzą w twarz" .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Błaszczyk miała przystawiony "pistolet do skroni"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 21:00
Współtwórczyni kliniki Budzik opowiada, jak doszło do tego, że zajęła się działalnością społecznikowską. Wcale nie chciała, ale zmusiły ją do tego okoliczności.
rozwiń zwiń