Tadeusz Cymański: najwięksi często są w cieniu, to są ci bezimienni

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 14:22
Polityk przyznaje, że nie przywiązuje specjalnej wagi do dat, ale dobrze się stało, że znaleziono datę na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Audio
  • Tadeusz Cymański o sobie (Nieznani znani/Jedynka)
Tadeusz Cymański
Tadeusz CymańskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość Jedynki żałuje tylko, że tak późno zdecydowano się na uhonorowanie tych żołnierzy, zwłaszcza, że wielu świadków historii - ze względu na wiek - odchodzi. Przyznaje, że z pewnością nie uda się zrehabilitować wszystkich, którzy walczyli z powojenną władzą. -  Powinniśmy umieć wytłumaczyć następnym pokoleniom, że ojczyzna najbardziej kłania się temu nieznanemu - mówi.

Tadeusz Cymański deklaruje, że lubi ludzi. Stara się, żeby nie zrażać do siebie nikogo. Próbuje cieszyć się codziennie nawet z błahych rzeczy.

Poseł mówi o pracach podkomisji, która ma wspomóc tych, którzy wzięli kredyt we frankach szwajcarskich. Wspomina też biedne dzieciństwo. A co myśli o Januszu Palikocie? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Tadeusz Cymański (rocznik 1955, ojciec piątki dzieci, polityk, samorządowiec)

Data emisji: 1.03.2018

Godzina emisji: 20.10

ag/abi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Struzik: życie to nie tylko piękne chwile, ale też tragedie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 12:21
- Życie jest bytem w dużym stopniu przygodnym. Spotykają nas sukcesy, piękne chwile i szczeście, ale też tragedie. Trudno się z tym pogodzić, ale nie można mieć o to pretensji, ani do Pana Boga, ani do nikogo innego - mówi w audycji "Nieznani znani" marszałek województwa mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Deszkiewicz: w mediach cenię przede wszystkim rzetelność

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 10:00
Już jako mały chłopiec Tadeusz Deszkiewicz występował przed radiowym mikrofonem. Jako dorosły człowiek przez lata pracował w Polskim Radiu, a teraz sprawuje funkcję prezesa Radia Dla Ciebie. Jest także doradcą prezydenta ds. kultury. W audycji "Nieznani znani" mówił m.in. o tym, co ceni w dziennikarstwie oraz gdzie widzi granicę między sztuką a kiczem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Anita Panek po 76 latach opuściła Brazylię, by powrócić do Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 14:50
Urodzona w Krakowie 1 września 1930 roku w zasymilowanej rodzinie żydowskiej. Jej życie to gotowy scenariusz na film pełen zwrotów akcji. O tym życiu opowiedziała w radiowej Jedynce. Gościem audycji "Nieznani znani" była prof. Anita Dolly Panek, światowej sławy biochemiczka pochodzenia polsko-żydowskiego.
rozwiń zwiń