Michał Woś: patriotyzm wynosi się z domu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 11:17
- Nie jest łatwo być najmłodszym członkiem rządu, ale nie wiek świadczy o tym co robimy. Podchodzę do tego z pokorą, bo zostało na mnie nałożone wielkie zobowiązanie - mówi wiceminister sprawiedliwości.  
Audio
  • Michał Woś: patriotyzm wynosi się z domu (Nieznani znani/Jedynka)
Michał Woś
Michał WośFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zostałem ministrem w bardzo młodym wieku, ale każdy z nas ma świadomość, że ministrem tylko się bywa, a życie zawodowe to jednak całe życie. Dlatego mam kilka pomysłów, ale na razie muszę dobrze wykorzystać szansę, która została mi dana - podkreśla gość Jedynki. 

Michał Woś zdradza, że rodzice nigdy nie mieli z nim lekko. - Zawsze miałem w sobie dużo energii i różnych pomysłów, które ich przerażały, ale jednocześnie zawsze z dużym szacunkiem podchodzili do niezależności decyzji moich i mojej siostry - zaznacza.

A skąd jego duże zainteresowanie sprawami publicznymi, społecznymi? - Rodzice prowadzą spokojny żywot, nigdy nie byli aktywistami czy działaczami, ale patriotyzm w domu był silny. To się wynosi z domu. Rodzice dużo ze mną rozmawiali - podkreśla rozmówca Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg. 

Czy myśli o starcie w wyborach prezydenta Raciborza? Kto jest jego autorytetem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Michałem Wosiem, który opowiedział także o swoich niesamowitych podróżach. 

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 8.03.2018

Godzina emisji: 20.10

kh
Zobacz więcej na temat: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Struzik: życie to nie tylko piękne chwile, ale też tragedie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 12:21
- Życie jest bytem w dużym stopniu przygodnym. Spotykają nas sukcesy, piękne chwile i szczeście, ale też tragedie. Trudno się z tym pogodzić, ale nie można mieć o to pretensji, ani do Pana Boga, ani do nikogo innego - mówi w audycji "Nieznani znani" marszałek województwa mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Deszkiewicz: w mediach cenię przede wszystkim rzetelność

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 10:00
Już jako mały chłopiec Tadeusz Deszkiewicz występował przed radiowym mikrofonem. Jako dorosły człowiek przez lata pracował w Polskim Radiu, a teraz sprawuje funkcję prezesa Radia Dla Ciebie. Jest także doradcą prezydenta ds. kultury. W audycji "Nieznani znani" mówił m.in. o tym, co ceni w dziennikarstwie oraz gdzie widzi granicę między sztuką a kiczem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Anita Panek po 76 latach opuściła Brazylię, by powrócić do Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 14:50
Urodzona w Krakowie 1 września 1930 roku w zasymilowanej rodzinie żydowskiej. Jej życie to gotowy scenariusz na film pełen zwrotów akcji. O tym życiu opowiedziała w radiowej Jedynce. Gościem audycji "Nieznani znani" była prof. Anita Dolly Panek, światowej sławy biochemiczka pochodzenia polsko-żydowskiego.
rozwiń zwiń