Jacek Sasin: Lech Kaczyński był dla mnie takim guru

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 12:11
- Lech Kaczyński był człowiekiem, który wprowadził mnie do polityki. Prawdziwym liderem. Imponował wiedzą, imponował osobowością, imponował stosunkiem do swoich współpracowników - wskazał w radiowej Jedynce Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin o swoim życiu prywatnymi i karierze politycznej (Nieznani - Znani/Jedynka)
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jacek Sasin swoją karierę rozpoczął w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Później pracował w Urzędzie m.st. Warszawy, pełniąc kolejno funkcje kierownika urzędu stanu cywilnego i zastępcy burmistrza dzielnicy Śródmieście.

W 2007 roku powołano go na stanowisko wojewody mazowieckiego w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Pod koniec tegoż roku został doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a później zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta RP.

- Lech Kaczyński był dla mnie takim guru. Człowiekiem, który wprowadził mnie do polityki. Prawdziwym liderem. Imponował wiedzą, imponował osobowością, imponował stosunkiem do swoich współpracowników - powiedział Jacek Sasin.

W 2014 roku był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych na urząd prezydenta Warszawy. Przegrał z Hanną Gronkiewicz-Waltz. W wyborach, które odbędą się w październiku tego roku, nie będzie startował.

- To było moje marzenie, żeby zostać prezydentem Warszawy - przyznał gość audycji "Nieznani Znani". - Mam nadzieję, że kandydat PiS, który te wybory wygra, będzie potrafił stworzyć ponownie taką atmosferę, jaka była przy Lechu Kaczyńskim - podkreślił.

Od 2018 roku gość radiowej Jedynki jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Jacek Sasin opowiedział o tym, jak zapamiętał dzień 10 kwietnia 2010 roku, co myśli o wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej i jak będą wyglądały obchody rocznicy tej tragedii.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Jacek Sasin (polityk, od 2018 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów)

Data emisji: 22.03.2018

Godzina emisji: 20.12

kk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Cymański: najwięksi często są w cieniu, to są ci bezimienni

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 14:22
Polityk przyznaje, że nie przywiązuje specjalnej wagi do dat, ale dobrze się stało, że znaleziono datę na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woś: patriotyzm wynosi się z domu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 11:17
- Nie jest łatwo być najmłodszym członkiem rządu, ale nie wiek świadczy o tym co robimy. Podchodzę do tego z pokorą, bo zostało na mnie nałożone wielkie zobowiązanie - mówi wiceminister sprawiedliwości.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer - doktor matematyki i specjalistka od żeglarstwa

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 11:47
Popularny polityk, nauczyciel akademicki, a prywatnie żona, matka, mieszkanka Łodzi zakochana w swoim mieście i… sternik morski. Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg była przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
rozwiń zwiń