Jacek Żalek: nigdy nie zmieniłem poglądów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 17:30
Jacek Żalek, polityk i samorządowiec, jest mieszkańcem Białegostoku. Kocha to miasto za spokojne tempo życia i nie zgadza się z pokutującym określeniem Podlasia jako prowincji.
Audio
  • Nieznana twarz Jacka Żalka (Nieznani znani/Jedynka)
Jacek Żalek w studiu radiowej Jedynki
Jacek Żalek w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jacek Żalek powiedział, że śląskie pochodzenie pozwala mu spojrzeć na to miasto z dystansem. - Skarbem Białegostoku bez wątpienia są nadzwyczajni ludzie, którzy żyją trochę innym rytmem. Tam rzeczywiście jest spokojniej, nie pędzi się tak, jak w Warszawie. Patrzę na to miasto z pewnym dystansem, bo co prawda mój ojciec urodził się w Białymstoku, to rodzina pochodzi ze Śląska. Łatwiej mi pewne rzeczy zrozumieć i prawdopodobnie też docenić – mówił w rozmowie z Małgorzatą Raczyńską-Weinsberg.

Jacek Żalek należał do wielu partii politycznych. Dzisiaj jest posłem Zjednoczonej Prawicy, ugrupowania Jarosława Gowina Porozumienie.

– Jestem z przekonania konserwatystą, czyli szanuję to, co jest najbardziej wartościowe w dziedzictwie pokoleń, co zostało wypracowane przez naszych przodków i w mojej ocenie zasługuje na szacunek. Kiedy mnie pytają, jak to jest możliwe, że byłem w wielu partiach odpowiadam, że nie zmieniłem poglądów. To te partie najpierw deklarowały, że odwołują się na przykład do społecznej nauki Kościoła, a później stawały na lewym skrzydle – przekonywał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Nieznani Znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Jacek Żalek (polityk, samorządowiec)

Data emisji: 19.04.2018

Godzina emisji: 20.10

abi

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: Lech Kaczyński był dla mnie takim guru

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 12:11
- Lech Kaczyński był człowiekiem, który wprowadził mnie do polityki. Prawdziwym liderem. Imponował wiedzą, imponował osobowością, imponował stosunkiem do swoich współpracowników - wskazał w radiowej Jedynce Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Coraz trudniej jest być księdzem"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 11:13
- Nigdy nie narzekam. Jak ktoś mnie pyta, czego mi życzyć odpowiadam: żeby nie było lepiej - mówi w audycji "Nieznani znani" ksiądz Waldemar Cisło. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Kochanowska: mąż urodził się z piętnem Katynia

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 12:12
- Nie wiem, czy kiedykolwiek zaakceptuję to, co się stało. Taka strata, wyrwa, rana pozostaje zawsze niezabliźniona - mówi w audycji "Nieznani znani" wdowa po Rzeczniku Praw Obywatelskich Januszu Kochanowskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej. 
rozwiń zwiń