Piotr Zgorzelski: żadna reforma nie udała się tak, jak samorządowa

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 12:00
Był radnym gminnym, powiatowym, pracował w samorządzie województwa mazowieckiego. - To bardzo dobra szkoła dla polityka - przyznał w audycji "Nieznani Znani" Piotr Zgorzelski, dziś poseł PSL.
Audio
  • Piotr Zgorzelski: o swojej drodze od samorządowca do posła (Nieznani znani/Jedynka)
Piotr Zgorzelski
Piotr ZgorzelskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Polityk podkreślił, że samorząd jest istotnym elementem życia społecznego. - To już pewnie truizm, ale często powtarza się, że jeśli chodzi o reformowanie kraju, nic w Polsce nie udało się tak dobrze, jak samorząd, czyli uwolnienie aktywności ludzkiej - mówił Zgorzelski.

Polityk przyznał też, że chciałby wrócić do pracy w samorządzie. Próbę podjął zresztą już cztery lata temu, gdy wystartował w wyborach na prezydenta swojego rodzinnego Płocka. Uzyskał jednak niski wynik. - Nam, ludowcom, trudno jest przebijać się w środowiskach miejskich - stwierdził.

Odniósł się także do kontrowersji wokół ostatnich wyborów samorządowych, kiedy zgłaszane były podejrzenia fałszerstw. Opowiedział również o swoim "lekkim ADHD", które miało wpływ na początki jego społecznej i publicznej działalności.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Piotr Zgorzelski (poseł PSL)

Data emisji: 26.04.2018

Godzina emisji: 20.11

mg/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Mazurek: humanistka z zamiłowania i wykształcenia

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 11:55
Beata Mazurek, rzecznik prasowy PiS zapewnia, że nigdy nie marzyła o konkretnym zawodzie. - W dzieciństwie lubiłam czytać, pływać, jeździć na rowerze, grać w piłkę ręczną, lubiłam się bawić - mówi w audycji "Twarzą w twarz" .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Żalek: nigdy nie zmieniłem poglądów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 17:30
Jacek Żalek, polityk i samorządowiec, jest mieszkańcem Białegostoku. Kocha to miasto za spokojne tempo życia i nie zgadza się z pokutującym określeniem Podlasia jako prowincji.
rozwiń zwiń