X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister rolnictwa, który nie lubi rano wstawać

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 14:48
Jan Krzysztof Ardanowski przyznaje, że jak został szefem resortu, to musiał zmienić rytm życia. Nigdy do rannych ptaszków nie należał, a teraz wstaje o godzinie piątej. - Rolnik musi rano wstawać kiedy ma krowy. Uprawy, czy inne grupy zwierząt nie wymagają tak rannego wstawania - wyjaśnia w odpowiedzi na uwagę, że rolnicy chyba rano wstają.
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg (Nieznani znani/Jedynka)
Jan Krzysztof Ardanowski
Jan Krzysztof ArdanowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg zdradza, deklaruje, że jest człowiekiem ze wsi. Jego rodzinne gospodarstwo jest na Ziemi Dobrzyńskiej, a jego przodkowie mieszkali tam już 300 lat temu. On wraz z żoną przejęli podupadłe gospodarstwo i postawili je na nogi. Tam też urodziła się piątka jego dzieci.

Jan Krzysztof Ardanowski przyznaje, że największą szkołą życia jaką dostał to czas, kiedy w 1981 roku był przywódcą studenckiego strajku w Akademii Technicznej w Bydgoszczy, gdzie studiował. - Ryzyko, telefon, telefony głuche, telefony z groźbami, że bomby podłożone w budynku, że ZOMO będzie nas atakowała. No, łatwo nie było - wspomina obecny minister. Przyznaje, że się bał.

Co sądzi o polskim rolnictwie? Jaka jest jego opinia o Wincentym Witosie? Kto dla niego jest wzorem do naśladowania? Dlaczego interesuje się historią Żydów i co sądzi o ustawie o IPN? Posłuchaj całej rozmowy.


Jan Krzysztof Ardanowski i Małgorzata Raczyńska-Weinsberg  f. W. Kusiński Jan Krzysztof Ardanowski i Małgorzata Raczyńska-Weinsberg f. W. Kusiński

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa i rozwoju wsi)

Data emisji: 7.07.2018

Godzina emisji: 15.19

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski: skutki suszy nie powinny już narastać

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 09:23
- Skutki suszy nie powinnny już narastać - zapewnił na antenie Jedynki minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Brak opadów, zwłaszcza w czerwcu, dotknął blisko 1/3 wszystkich upraw w Polsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa ma nowy pomysł na walkę z ASF. Chodzi o szersze wykorzystanie kół łowieckich

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 13:39
Z afrykańskim pomorem świń należy walczyć i Polska to robi, ale nie jest to zadanie dla jednego kraju - uważa minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Mimo to minister proponuje nowe rozwiązania, które mogą poprawić skuteczność zwalczania choroby.
rozwiń zwiń