Minister rolnictwa, który nie lubi rano wstawać

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 14:48
Jan Krzysztof Ardanowski przyznaje, że jak został szefem resortu, to musiał zmienić rytm życia. Nigdy do rannych ptaszków nie należał, a teraz wstaje o godzinie piątej. - Rolnik musi rano wstawać kiedy ma krowy. Uprawy, czy inne grupy zwierząt nie wymagają tak rannego wstawania - wyjaśnia w odpowiedzi na uwagę, że rolnicy chyba rano wstają.
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg (Nieznani znani/Jedynka)
Jan Krzysztof Ardanowski
Jan Krzysztof ArdanowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg zdradza, deklaruje, że jest człowiekiem ze wsi. Jego rodzinne gospodarstwo jest na Ziemi Dobrzyńskiej, a jego przodkowie mieszkali tam już 300 lat temu. On wraz z żoną przejęli podupadłe gospodarstwo i postawili je na nogi. Tam też urodziła się piątka jego dzieci.

Jan Krzysztof Ardanowski przyznaje, że największą szkołą życia jaką dostał to czas, kiedy w 1981 roku był przywódcą studenckiego strajku w Akademii Technicznej w Bydgoszczy, gdzie studiował. - Ryzyko, telefon, telefony głuche, telefony z groźbami, że bomby podłożone w budynku, że ZOMO będzie nas atakowała. No, łatwo nie było - wspomina obecny minister. Przyznaje, że się bał.

Co sądzi o polskim rolnictwie? Jaka jest jego opinia o Wincentym Witosie? Kto dla niego jest wzorem do naśladowania? Dlaczego interesuje się historią Żydów i co sądzi o ustawie o IPN? Posłuchaj całej rozmowy.


Jan Krzysztof Ardanowski i Małgorzata Raczyńska-Weinsberg  f. W. Kusiński Jan Krzysztof Ardanowski i Małgorzata Raczyńska-Weinsberg f. W. Kusiński

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa i rozwoju wsi)

Data emisji: 7.07.2018

Godzina emisji: 15.19

ag

Czytaj także

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski: skutki suszy nie powinny już narastać

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 09:23
- Skutki suszy nie powinnny już narastać - zapewnił na antenie Jedynki minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Brak opadów, zwłaszcza w czerwcu, dotknął blisko 1/3 wszystkich upraw w Polsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa ma nowy pomysł na walkę z ASF. Chodzi o szersze wykorzystanie kół łowieckich

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 13:39
Z afrykańskim pomorem świń należy walczyć i Polska to robi, ale nie jest to zadanie dla jednego kraju - uważa minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Mimo to minister proponuje nowe rozwiązania, które mogą poprawić skuteczność zwalczania choroby.
rozwiń zwiń