Andrzej Jaworski. Mógł zostać radiowcem, jednak wybrał politykę

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 12:00
Związany jest z Włocławkiem, gdzie się urodził i wychował, Poznaniem, gdzie studiował i Gdańskiem, gdzie obecnie mieszka. Polityk, samorządowiec, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w programie "Nieznani znani" był Andrzej Jaworski.
Audio
  • Prywatne życie Andrzeja Jaworskiego (Nieznani znani/Jedynka)
Andrzej Jaworski
Andrzej Jaworski Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Kiedy był sześcioletnim dzieckiem zakosztował odrobiny dziennikarstwa w Programie 1 Polskiego Radia. – Opowiadałem legendę kujawską. Pamiętam, że była to audycja nagrywana w muzeum włocławskim. I to był mój pierwszy kontakt z radiem i mikrofonem - wspominał.

Andrzej Jaworski mówił w audycji, że w jego domu nie było zgody na kłamstwa, na mówienie, że białe jest czarne, a czarne jest białe i to stara się realizować w swoim życiu. – Dlatego, gdy usłyszałem, że zaczęła działać niezależna organizacja harcerska, to stwierdziłem, że to może być to miejsce, które da możliwość jakiegoś fajnego funkcjonowania i robienia czegoś innego – powiedział.

Andrzej Jaworski pamięta z czasów studenckich, że był czas, kiedy w szufladzie trzymał kilka indeksów różnych kierunków. Ostatecznie skończył dwa i uważa, że zdobyta wiedza przydaje mu się nieustannie. Jest również zdania, że człowiek powinien się cały czas dokształcać. – Uważam, że o ile to możliwe, należy robić tyle rzeczy, ile można robić dobrze. Nie należy poprzestawać na jednym, tylko trzeba się cały czas rozwijać - mówi.

Jak poznał swoją żonę? Dlaczego ukochał podróże i dokąd lubi wyjeżdżać? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Andrzej Jaworski (samorządowiec, były prezes Stoczni Gdańsk, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji)

Data emisji: 21.07.2018

Godzina emisji: 15.20

abi


Czytaj także

Tomasz Rzymkowski. Szlachcic XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 15:30
- Kiedy zostałem wybrany na posła, tata powiedział: "no, kolejny Rzymkowski po 200 latach w Sejmie". Nasi przodkowie uczestniczyli w sejmach, byli stronnikami króla Stanisława Leszczyńskiego. Historia mojej rodziny jest bardzo bogata - przyznał w audycji "Nieznani znani" Tomasz Rzymkowski herbu Pilawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa, który nie lubi rano wstawać

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 14:48
Jan Krzysztof Ardanowski przyznaje, że jak został szefem resortu, to musiał zmienić rytm życia. Nigdy do rannych ptaszków nie należał, a teraz wstaje o godzinie piątej. - Rolnik musi rano wstawać kiedy ma krowy. Uprawy, czy inne grupy zwierząt nie wymagają tak rannego wstawania - wyjaśnia w odpowiedzi na uwagę, że rolnicy chyba rano wstają.
rozwiń zwiń