X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Jaworski. Mógł zostać radiowcem, jednak wybrał politykę

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 12:00
Związany jest z Włocławkiem, gdzie się urodził i wychował, Poznaniem, gdzie studiował i Gdańskiem, gdzie obecnie mieszka. Polityk, samorządowiec, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w programie "Nieznani znani" był Andrzej Jaworski.
Audio
  • Prywatne życie Andrzeja Jaworskiego (Nieznani znani/Jedynka)
Andrzej Jaworski
Andrzej Jaworski Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Kiedy był sześcioletnim dzieckiem zakosztował odrobiny dziennikarstwa w Programie 1 Polskiego Radia. – Opowiadałem legendę kujawską. Pamiętam, że była to audycja nagrywana w muzeum włocławskim. I to był mój pierwszy kontakt z radiem i mikrofonem - wspominał.

Andrzej Jaworski mówił w audycji, że w jego domu nie było zgody na kłamstwa, na mówienie, że białe jest czarne, a czarne jest białe i to stara się realizować w swoim życiu. – Dlatego, gdy usłyszałem, że zaczęła działać niezależna organizacja harcerska, to stwierdziłem, że to może być to miejsce, które da możliwość jakiegoś fajnego funkcjonowania i robienia czegoś innego – powiedział.

Andrzej Jaworski pamięta z czasów studenckich, że był czas, kiedy w szufladzie trzymał kilka indeksów różnych kierunków. Ostatecznie skończył dwa i uważa, że zdobyta wiedza przydaje mu się nieustannie. Jest również zdania, że człowiek powinien się cały czas dokształcać. – Uważam, że o ile to możliwe, należy robić tyle rzeczy, ile można robić dobrze. Nie należy poprzestawać na jednym, tylko trzeba się cały czas rozwijać - mówi.

Jak poznał swoją żonę? Dlaczego ukochał podróże i dokąd lubi wyjeżdżać? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Andrzej Jaworski (samorządowiec, były prezes Stoczni Gdańsk, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji)

Data emisji: 21.07.2018

Godzina emisji: 15.20

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Rzymkowski. Szlachcic XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 15:30
- Kiedy zostałem wybrany na posła, tata powiedział: "no, kolejny Rzymkowski po 200 latach w Sejmie". Nasi przodkowie uczestniczyli w sejmach, byli stronnikami króla Stanisława Leszczyńskiego. Historia mojej rodziny jest bardzo bogata - przyznał w audycji "Nieznani znani" Tomasz Rzymkowski herbu Pilawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa, który nie lubi rano wstawać

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 14:48
Jan Krzysztof Ardanowski przyznaje, że jak został szefem resortu, to musiał zmienić rytm życia. Nigdy do rannych ptaszków nie należał, a teraz wstaje o godzinie piątej. - Rolnik musi rano wstawać kiedy ma krowy. Uprawy, czy inne grupy zwierząt nie wymagają tak rannego wstawania - wyjaśnia w odpowiedzi na uwagę, że rolnicy chyba rano wstają.
rozwiń zwiń