X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Kwieciński: wychowałem się w konserwatywnej rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 11:18
Inżynier, przedsiębiorca, doktor nauk technicznych. Od 2018 roku minister inwestycji i rozwoju. Politykiem nie czuje się w pełni, ale realizacja założeń Prawa i Sprawiedliwości jest mu najbliższa.
Audio
Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju
Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwojuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W strefie jego zainteresowań są procesy gospodarcze, prowadzące do rozwoju cywilizacji i społeczeństw. O jego prywatnym życiu wiemy niewiele. O czym marzy Jerzy Kwieciński i jak zaczęła się jego przygoda z polityką?

- Z pierwszą działalnością publiczną, zetknąłem w Komisji Europejskiej w Warszawie. Pracowałem tam przez 12 lat w okresie, kiedy Polska przygotowywała się do wejścia do Unii Europejskiej i transformacji gospodarki - wspomina Jerzy Kwieciński.

W późniejszym czasie zawodowe doświadczenie polityk zdobywał współpracując m.in. z rządem Kazimierza Marcinkiewicza i prezesa Jarosława Kaczyńskiego. - To był okres bardzo owocnej współpracy podczas, gdy Polska brała udział w realizacji programów unijnych. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że te fundusze powinny posłużyć do realizacji wizji naszego kraju i na tym wspólnie się skupiliśmy. Świadczą o tym efekty w zakresie makroekonomii. Udało nam się zbudować cały system planowania strategicznego i realizowania tej strategii - dodaje.

Jak przekonuje na dokonanie życiowych wyborów, wpływ miało jego rodzinne miasto Stalowa Wola. - To miejsce przemysłowe, które stało się symbolem wielkiego projektu Eugeniusza Kwiatkowskiego. Miasto uświadomiło mi jak duże znaczenie dla gospodarki ma przemysł i koncepcja Centralnego Okręgu Przemysłowego - mówi.

Jerzy Kwieciński swój dom rodzinny, w którym wychowywał się z licznym rodzeństwem, wspomina bardzo ciepło. - Było nas dziewięcioro, sześciu chłopców i trzy dziewczynki. Tata pracował w Hucie Salowa Wola, a mama zajmowała się zarządzaniem i administracją budynków mieszkalnych. To był bardzo konserwatywny, katolicki dom - wspomina.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Więcej w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Jerzy Kwieciński (inżynier, przedsiębiorca, doktor nauk technicznych, minister inwestycji i rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego)

Data emisji: 4.08.2018

Godzina emisji: 15.17

kb/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: Cały świat zazdrości nam rozwoju gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 18:34
– Skupiamy się przede wszystkim na wzroście naszej gospodarki, a także na tym, by była ona coraz bardziej konkurencyjna – powiedział w audycji „Przekładaniec Jachowicza” Jerzy Kwieciński. Minister inwestycji i rozwoju mówił w Polskim Radiu 24 o założeniach polityki gospodarczej rządu, a także o jej wpływie i znaczeniu dla życia obywateli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: w zawodzie dziennikarza istotne jest zaufanie odbiorców

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 17:04
Od zawsze chciała być dziennikarką i w wieku kilkunastu lat mówiła, że będzie albo historyczką, albo dziennikarką. Wspomina, że kiedy miała ok. czterech lat polskością zaraził ją rok starszy kolega.
rozwiń zwiń