X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sylwester Chruszcz: mój brat zmienił się w jeden tydzień

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 12:31
- Ktoś do niego dotarł i przekazał mu coś, co spowodowało, że normalny, wesoły, pozytywny facet nagle zawisł na słupie – powiedział Sylwester Chruszcz, brat zmarłego radnego Głogowa Pawła Chruszcza.
Audio
  • Sylwester Chruszcz o relacji z bratem i dążeniu do wyjaśnienia sprawy jego śmierci (Nieznani znani/Jedynka)
Sylwester Chruszcz w studiu Polskiego Radia
Sylwester Chruszcz w studiu Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Trwa śledztwo w sprawie śmierci Pawła Chruszcza, którego ciało znaleziono 31 maja. Brat zmarłego mówił w audycji o ich dzieciństwie, relacjach i więzach rodzinnych, a także o trudnych rozmowach, do których doszło na kilka dni przed śmiercią.

Relacja między braćmi była bardzo dobra. Dużo rozmawiali, czytali te same książki, mieli podobne hobby. Wynikało to z wychowania. Zarówno rodzina ze strony matki, jak i ojca jest bardzo duża. Wszyscy mieszkają blisko siebie.

Dobry kontakt i wychowanie w rodzinie pozwoliły szybko zauważyć, że z Pawłem Chruszczem dzieje się coś niedobrego. Od kiedy zaczął nagłaśniać sprawę nieprawidłowości, które zauważył w przedszkolu swojego dziecka, mówił, że ma powody, by się bać.

- Mój brat zmienił się w jeden tydzień. Ktoś do niego dotarł i powiedział mu coś, co spowodowało, że normalny, wesoły, pozytywny facet nagle zawisł na słupie. Badamy, jak do tego doszło. Proszę mi wierzyć, jest dużo wątków – przyznał Sylwester Chruszcz.

Gość audycji powiedział o przesłankach, które jasno wskazywały, że dzieje się coś niepokojącego. - Mój najukochańszy brat pytał mnie, czy zabezpieczyłem swój majątek, mówił wprost, że czuje się zaszczuty. Nagle szukał wyjazdów za granicę i wysokich pożyczek. To wszystko stało się w jeden tydzień – powiedział gość Jedynki.

Rodzina złożyła już wniosek o przeniesienie spraw z lokalnej prokuratury z Legnicy do Poznania. - Uważam, że lokalna policja działa nie tak, jak sobie to wyobrażam. Czy idzie do rozwiązania tej sprawy? Raczej nie. Zobaczymy, czy sprawy, które wnieśliśmy, patologie, które widziałem, zostaną zbadane – przyznał Sylwester Chruszcz.

Więcej w nagraniu.     

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Sylwester Chruszcz (polityk, architekt, brat Pawła Chruszcza)

Data emisji: 11.08.2018

Godzina emisji: 15.17

abi/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Kwiatkowski: choroba zmienia życie na wielu płaszczyznach

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 16:56
Wychowany w domu sportowca, sam zdecydował się na prawo. Politycznie był blisko bracie Kaczyńskich, ale również Donalda Tuska. Jego spokojne życie przerwała choroba, którą szczęśliwie pokonał. Gościem audycji "Nieznani znani" był prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.
rozwiń zwiń