X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Sawicki: ojciec przestrzegał, żebym nie zajmował się polityką

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 15:27
W 1988 roku polityk wstąpił do - wtedy jeszcze - ZSL. Wcześniej polityczne zaangażowanie odradzał mu ojciec, który wraz z dziadkiem należał do Armii Krajowej. I to piętno AK ciążyło na rodzinie, sprawiając jej wiele kłopotów. W politykę Marek Sawicki zaangażował się w wieku 30 lat kiedy ojciec zmarł.  
Audio
  • Marek Sawicki o polityce, rodzinie i Polsce (Nieznani znani/Jedynka)
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Marek Sawicki stara się nie oceniać ministrów rolnictwa, bo sam pełnił tę funkcję i wie, że nie należy ona do łatwych. Wspomina, że bardzo dobrze mu się współpracowało z Przemysławem Gosiewskim i prezydentem Lechem Kaczyńskim. - To byli politycy, z którymi, jeśli PSL się na coś umawiało. zawsze dotrzymywali słowa. O bieżących liderach tej partii tego, niestety, powiedzieć nie mogę - mówi poseł. Wiceprzewodniczący PSL przyznaje, że w PiS są ludzie, których lubi. Należy do nich m.in. kontrowersyjna posłanka Krystyna Pawłowicz.

Marek Sawicki uważa, że na przemianach po roku 1989 roku najbardziej skorzystało rolnictwo. - W mojej ocenie polskie rolnictwo dokonało największego skoku cywilizacyjnego wśród tych przemian po roku 1989 - mówi. Przyznaje, że nie wszystko poszło w takim kierunku, jakby się chciało.

Polityk wspomina aferę podsłuchową, jaką rozpętano wokół spółki Elewator. Chciano go przyłączyć do tej afery, ale się nie udało. - Ja nawet nie byłem przesłuchiwany przez prokuratora - wspomina. Honorowo podał się do dymisji, ale wrócił na stanowisko w kolejnym rządzie.

Gość Jedynki pochodzi ze wsi Sawice Dwór niedaleko Sokołowa Podlaskiego i podkreśla, że zbieżność nazwy i jego nazwiska to nie przypadek. Opowiada o historii rodzinnej miejscowości. Wyjaśnia też, dlaczego zdecydował się na studia rolnicze w Siedlcach i odnosi się do zarzutów, że "holował" syna podczas jego studiów na SGGW. Chwali się też swoją rodziną.

Czym Marek Sawicki obdarował Krystynę Pawłowicz? Jaki zastosował fortel, żeby zostać wójtem gminy Repki? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Marek Sawicki (wiceprezes i poseł PSL, były minister rolnictwa)

Data emisji: 9.12.2018

Godzina emisji: 15.11

ag/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Sawicki: koalicji PSL z PiS na dolnych szczeblach samorządowych nie można wykluczyć

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 08:05
- PSL jest partią demokratyczną, więc nie będziemy nikogo trzymali za rękę, jeśli chodzi o zawieranie koalicji z PiS na szczeblach gmin i powiatów – powiedział na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sawicki: PiS stanowi prawo w sposób niechlujny. To kpina z wyborców

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 09:39
- To, że mieliśmy już do czynienia z siedmioma nowelizacjami ustawy o Sądzie Najwyższym, a PiS zapowiada kolejne, jest kpiną z wyborców i parlamentaryzmu – stwierdził w programie "Sygnały dnia" Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sawicki: od trzech lat mówię, że budowanie koalicji anty PiS nie ma sensu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 09:31
- Będziemy rozmawiali z Nowoczesną, jak im pomóc, aby dalej funkcjonowali w parlamencie. Nie jestem zwolennikiem budowania wielkiej koalicji anty PiS pod patronatem PO - mówił w radiowej Jedynce Marek Sawicki (PSL).
rozwiń zwiń