X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Emilian Kamiński: najbardziej lubię teatr

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 15:30
Aktor Emilian Kamiński jest człwiekiem wielu talentów. Ale - jak deklaruje - najbliżej mu do teatru. - To dla mnie najszlachetniejsza ze sztuk, bo biorę za nią odpowiedzialność - mówi w audycji "Nieznani znani".
Audio
Emilian Kamiński
Emilian KamińskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Zwraca uwagę, że w filmie zdarza się, iż nożyczki reżysera lub montażysty robią - jak to ujął - krzywdę aktorowi. - Bywały filmy, gdzie z założenia, jakie miałem z reżyserem nie zostało nic - wyjaśnia Emilian Kamiński. W teatrze bierze odpowiedzialność za to co robi, a dla niego odpowiedzialność jest bardzo ważna. Przyznaje, że ostatnio bardzo lubi być na scenie sam. A ponieważ jest założycielem Teatru Kamienica ma ten komfort, że jest sam sobie kapitanem, sterem i okrętem, czyli jest jednocześnie reżyserem i aktorem.

Zapewnia, że dla niego ważne jest słowo, bo to jednocześnie nośnik energii i informacji. Dlatego nie rozumie aktorów, którzy mówią niechlujnie i reżyserów, którzy to tolerują.

Podczas stanu wojennego artyści nie chcieli współpracować z mediami komunistycznymi. Nie zarabiając w tym czasie jako aktor, Emilian Kamiński musiał znaleźć inne źródło utrzymania. Zajął się wtedy pracą fizyczną, jednak nie zrezygnował z grania. Razem z innymi aktorami założył Teatr Domowy.  

Emilian Kamiński przyjaźnił się także z księdzem Jerzym Popiełuszką. Ksiądz dawał aktorowi rady, jak zachowywać się podczas przesłuchań przez oficerów SB. Teraz określa się, jako człowiek wiary.

Co dla niego jest raną na duszy? Jak wspomina krótką, bo zaledwie dwuletnią znajomość z księdzem Jerzym Popieuszką? O co walczy swoimi skromnymi - jak twierdzi - możliwościami? Kogo uważa za swych mistrzów?

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Emilian Kamiński (aktor, założyciel Teatru Kamienica w Warszawie, prowadzi działalność społeczną, organizuje spotkania oraz posiłki dla bezdomnych, człowiek wiary)

Data emisji: 13.01.2019

Godzina emisji: 15.10

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emilian Kamiński z gitarą pod prysznicem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 13:00
Aktorska droga Emiliana Kamińskiego zaczęła się przed maturą w technikum ekonomicznym, gdy spotkał się z grupą studentów aktorstwa w dość nietypowym miejscu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilia dla bezdomnych w Teatrze Kamienica. Święta u Emiliana Kamińskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2017 13:00
Od ośmiu lat prowadzi swój Teatr Kamienica. Niemal od początku jego istnienia w okresie Świąt Bożego Narodzenia organizuje w nim Wigilię dla bezdomnych. Jak wyglądają te spotkania oraz jak przebiegają święta u Emiliana Kamińskiego? Aktor i reżyser teatralny opowiedział o tym w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emilian Kamiński: Robiłem to, do czego byłem stworzony

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 13:00
- Nigdy słowo nie było tak ważne, jak wtedy - opowiada o teatrze w stanie wojennym aktor Emilian Kamiński.
rozwiń zwiń