X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Romuald Szeremietiew: nie udało się mnie złamać

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 11:00
- Nie udało się mnie złamać chociaż kilka razy różne moce próbowały. Jestem żołnierzem a żołnierz powinien walczyć i zwyciężać albo z honorem, ale nie na kolanach, polec - mówi gość audycji "Nieznani znani".
Audio
Romuald Szeremietiew
Romuald SzeremietiewFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W czasach PRL Romuald Szeremietiew działał w opozycji. W 1979 roku był jednym z założycieli Konfederacji Polski Niepodległej. W procesie kierownictwa KPN został skazany na 5 lat więzienia. W wolnej Polsce zajmował się polityką jako poseł na Sejm i członek dwóch gabinetów. W 1992 roku Jan Olszewski powierzył mu funkcję wiceszefa MON; od maja do czerwca kierował resortem po urlopowaniu Jana Parysa. Stanowisko wiceministra obrony objął ponownie w rządzie Jerzego Buzka. Został wówczas zawieszony, a następnie odwołany z funkcji m.in. na skutek stawianych przez media oskarżeń o korupcję. W 2008 roku sąd uniewinnił go od głównych zarzutów.

- Spędziłem w okresie Polski Ludowej kilka lat w więzieniu. Doświadczyłem licznych zatrzymań, aresztowań, zostałem wyrzucony z pracy, pozbawiony środków do życia - wspomina Romuald Szeremietiew. - Tamte czasy były ciężkim doświadczeniem ale to, co mnie spotkało w III Rzeczpospolitej w 2001 roku był czymś bez porównania gorszym. O ile w czasach PRL mój opór miał miano szlachetnej walki o niepodległość to tu zostałem przedstawiony jako osobnik skorumpowany - dodaje.


- Jak Romualdowi Szeremietiewowi udało się przetrwać te trudne czasy? Za co podziwia żonę?  Jakie jes pochodzenie jego nazwiska? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska

Gość: Romuald Szermietiew (polityk, publicysta i nauczyciel akademicki, poseł na Sejm III kadencji, były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej)

Data emisji: 17.02.2019

Godzina emisji: 15.07

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Waszczykowski: moją drugą pasją jest nauka

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 12:39
Jako dziecko wolał przeczytać książkę niż włazić na trzepaki, czy w inne miejsca, gdzie można sobie nabić guza. W liceum męczył się w klasie matematyczno-fizycznej, następnie studiowal historię. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: rów między PiS a PO był kopany przez lata

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 11:50
 - Pamiętam, jakim szokiem było dla mnie, że Beata Szydło, która była sympatyczną posłanką w komisji administracji, gdy została wiceprezesem PiS-u, przestała odpowiadać na "dzień dobry". Ten rów był kopany przez lata - tak o stosunkach między politykami obu największych partii mówił Tomasz Siemoniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Telus: jestem ukształtowanym katolikiem

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 16:50
- Jestem przede wszystkim mężem i ojcem, a dopiero później politykiem. Rodzina jest fundamentem, który kształtuje człowieka i kierunkuje całe jego życie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Robert Telus, inżynier, samorządowiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń