X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łukasz Szumowski: chciałem być fizykiem

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 13:20
Minister zdrowia i uznany kardiolog nie miał w rodzinie lekarskich wzorców. Matka była polonistką, ojciec inżynierem, a on chciał robić karierę naukową jako fizyk. Lekarzem został, bo nikt go do tego nie namawiał.
Audio
  • Czego chce i o czym marzy Łukasz Szumowski (Nieznani znani/jedynka)
Minister zdrowia Łukasz Szumowski
Minister zdrowia Łukasz SzumowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Profesor przyznaje, że studia medyczne są obciążające i przygotowują do ciężkiej pracy. - Praca w zawodzie medycznym niewątpliwie jest bardzo ciężka i obciążająca psychicznie - podkreśla. U niego wybór padł na kardiologię z pasji badawczych. Poszedł na zajęcia koła naukowego, gdzie dowiedział się o prądach i wirach, a to było bliskie jego fizycznym zainteresowaniom. Połowę wakacji spędzał w Instytucie Kardiologii i już tak zostało.

Minister uważa, że nie można obecnie mówić o błędzie pojedynczego lekarza, jeśli dojdzie do nieszczęścia. - Obecnie błędy zespołów diagnostycznych, czasami całego systemu, są przyczyna chorobowości i umieralności. I to jest wszędzie - mówi.
Łukasz Szumowski wyjaśnia, co rozumie przez pojęcie wolności sumienia u lekarza. Jest zwolennikiem otwartego mówienia o przekonaniach, a nie ukrywania ich.

Co sądzi o dokonaniach swych poprzedników na ministerialnym fotelu? Czy wierzący katolik jest lepszym lekarzem o np. ateisty? Jaki jest jego stosunek do marihuany? Jakie wartości były ważne w jego domu? Na jakich gra instrumentach? Jak liczna jest jego rodzina?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska

Gość: prof. Łukasz Szumowski (minister zdrowia, kardiolog)

Data emisji: 4.03.2019

Godzina emisji: 15.07

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sędzia Barbara Piwnik: sąd to wielki teatr

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 13:32
- Zawsze, zwłaszcza młodym sędziom, powtarzam, że gdy patrzy na sędziego, widać to, jak sędzia traktuje drugiego człowieka, jaki ma stosunek do wykonywanego zawodu. Sąd to wielki teatr – mówiła sędzia Barbara Piwnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Szeremietiew: nie udało się mnie złamać

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 11:00
- Nie udało się mnie złamać chociaż kilka razy różne moce próbowały. Jestem żołnierzem a żołnierz powinien walczyć i zwyciężać albo z honorem, ale nie na kolanach, polec - mówi gość audycji "Nieznani znani".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Szczerba (PO): nie jestem bulterierem

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 15:45
Poseł przypomina, że wszedł do sejmu dzięki głosom seniorów w Warszawie, bo od lat zajmuje się polityką senioralną. Ale to rzeczywistość sprawiła, że w trzeciej kadencji poza kwestiami, które są mu bardzo bliskie, musiał zająć się kwestiami podstawowymi z punktu widzenia jego, jako parlamentarzysty.
rozwiń zwiń