Jarosław Kalinowski tańczył w zespole SGGW

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 11:01
- Miałem w życiu wielkie szczęście trafić na wspaniałych ludzi. Poczynając od domu rodzinnego. Tata skończył tylko szkołę powszechną, ale zawsze powtarzał, że dopóki będziemy chcieli się uczyć, to zrobi wszystko, by zabezpieczyć nam warunki do tego. I ja, i moje rodzeństwo skończyliśmy studia – mówił w Jedynce Jarosław Kalinowski, były lider PSL, a obecnie europoseł z ramienia tej partii.
Audio
  • Jarosław Kalinowski: miałem w życiu wielkie szczęście trafić na wspaniałych ludzi (Nieznani znani/Jedynka)
Jarosław Kalinowski w studiu radiowej Jedynki
Jarosław Kalinowski w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jarosław Kalinowski jest absolwentem zootechniki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Studium Wspólnotowego Prawa Rolnego przy Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Podczas studiów w SGGW był członkiem ludowego zespołu artystycznego Promni, prowadzonego przez Zofię Solarzową, żonę Ignacego Solarza. Obydwoje byli założycielami przedwojennych uniwersytetów ludowych. Zespół istnieje do dziś.

- Szczycę się wręcz, że byłem uczestnikiem ostatniego kursu uniwersytetu ludowego, który osobiście prowadziła. Zawsze nam mawiała, żebyśmy nigdy nie przecinali korzeni i żebyśmy spłacali dług wdzięczności, który mamy w stosunku do naszego środowiska. To takie memento na moją działalność polityczną – powiedział.

Dodał, że obycie ze sceną oraz kontakt z widzem pomogają mu w dzisiejszych kontaktach z wyboracami. - Nie przypadkiem mówi się o "scenie" politycznej - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska

Gość: Jarosław Kalinowski (europoseł PSL)

Data emisji: 18.03.2019

Godzina emisji: 15.05

abi/K.A

Czytaj także

Piotr Apel: uważam się za polityka lokalnego

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 16:20
- Będąc w opozycji nie wystarczy tylko krytykować. Trzeba się przygotowywać do tego, żeby za jakiś czas wziąć pełną odpowiedzialność - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Apel, poseł Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Szumowski: chciałem być fizykiem

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 13:20
Minister zdrowia i uznany kardiolog nie miał w rodzinie lekarskich wzorców. Matka była polonistką, ojciec inżynierem, a on chciał robić karierę naukową jako fizyk. Lekarzem został, bo nikt go do tego nie namawiał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: jesień to będzie czas na refleksje

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 16:00
- To, co zaczerpnęłąm z domu to energia witalna i umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami - mówi w audycji "Nieznani znani" minister przedsiębiorczości i technologii.
rozwiń zwiń