X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Sellin: nadmiar prawa jest chorobą Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 21:05
Jarosław Sellin wychował się w rodzinie o kaszubskich korzeniach. Przyznaje się do biernej znajomości języka kaszubskiego - rozumie ten język, ale nim nie włada. W 1988 ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku historia. Zanim trafił do polityki pracował jako nauczyciel historii w liceum, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Gdańskim oraz jako dziennikarz.
Audio
  • Jarosław Sellin o rodzinie, pracy w dziennikarstwie oraz wyborach do PE (Nieznani znani/Jedynka)
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jarosław Sellin startuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskich z pomorskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił, idzie do PE m.in. po to, aby walczyć z chorobą Unii Europejskiej, jaką jest nadmiar prawa.

- W Sejmie najbardziej byłem aktywny w Komisji ds. Unii Europejskiej, drugiej najciężej pracującej komisji w Sejmie. Komisja musi się spotykać aż 400 razy w ciągu jednej kadencji dlatego, że produkcja prawa w Brukseli czy w Strasburgu jest tak intensywna, że raz w tygodniu pojawia się dyrektywa, a dwa razy dziennie, łącznie z sobotami i niedzielami, rozporządzenia. I to wszystko trzeba zaimplementować do prawa krajowego. To jest gorączka legislacyjna, to choroba Unii Europejskiej - nadmiar prawa. Unia przekształca się w strefę zakazów i nakazów. Z tym też trzeba skończyć - powiedział gość audycji.

Jak wspomina lata pracy w dziennikarstwie? Jak znajduje czas na czytanie książek i słuchanie muzyki? Co sądzi o współczesnej muzyce jazzowej? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska

Gość: Jarosław Sellin (minister kultury i dziedzictwa narodowego)

Data emisji: 14.04.2019

Godzina emisji: 15.12

abi/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Kuźmiuk: do ludzi trzeba zwracać się prostym językiem

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 16:00
Europoseł PiS, doktor nauk ekonomicznych, polityk ruchu ludowego - to zaledwie część tutułów, jakimi może pochwalić się Zbigniew Kuźmiuk. Jakie momenty i postawy w jego życiu wpłynęły na owocny rozwój jego kariery?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Koc (PiS): europosłowie PiS będą walczyć o ważne dla Polski sprawy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 18:00
- Delegacja Prawa i Sprawiedliwości, niezależnie kto się dostanie, kto zdobędzie mandaty do europarlamentu, będzie zawsze służyła Polsce - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator PiS, która startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń