X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Belka: czuje się człowiekiem spełnionym

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 11:08
Profesor nauk ekonomicznych, polityk, urzędnik z międzynarodowym doświadczeniem. Posiada duży dorobek w życiu zawodowym, a prywatnie jest szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem. Gościem audycji "Nieznani - znani" był prof. Marek Belka, były premier, obecnie kandydat do Parlamentu Europejskiego. 
Audio
  • Marek Belka opowiada doświadczeniach zawodowych i najbliższych planach na przyszłość(Nieznani/znani/Jedynka)
Marek Belka
Marek BelkaFoto: W. Kusiński/PR

- Czuje się człowiekiem spełnionym. Mam wspaniałą rodzinę, dwoje dzieci i dwoje wnuków. Marzę o dobrym zdrowiu, o szczęściu dla swoich potomków - powiedział w audycji Marek Belka. Chęć kandydowania do Europarlamentu wzięła się z tego, że zdaniem profesora, Europa potrzebuje ludzi kompetentnych, którzy uważają, że Unia Europejska jest czymś bardzo dobrym dla Polski. 

Gość audycji bardzo pozytywnie wspomina swój okres w życiu, kiedy rozpoczynał pracę jako wykładowca akademicki. - Pod względem zawodowym człowiek się rozwija. To było ciekawe doświadczenie. Jeżeli chcesz wykładać i chcesz, żeby studenci Cię zrozumieli to sam musisz rozumieć to o czym mówisz. Do tej pory bardzo lubię pracę na uczelni - dodaje. 

Oprócz dwudziestoletniej kariery akademickiej, Marek Belka pracował kolejno w ministerstwie finansów, w bankach światowych oraz jako doradca Aleksandra Kwaśniewskiego, za czym kryje się ciekawa historia. - Nigdy nie miałem okazji poznać się z Aleksandrem Kwaśniewskim, dopóki nie został prezydentem w 1995 roku. Zadzwoniono do mnie z Kancelarii Prezydenta w styczniu 1996 roku i po dziesięciu minutach rozmowy zostałem przyjęty jako doradca prezydenta - wspomina prof. Marek Belka. 

Jakie jeszcze ciekawe historie ma do opowiedzenia Marek Belka? W jakich okolicznościach został premierem i czy to było dla niego trudne zadanie? Jak wspomina pracę w NBP? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Nieznani znani

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: prof. Marek Belka (były Premier, SLD, Koalicja Europejska) 

Data emisji: 28.04.2019

Godzina emisji: 15.07

ans/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Gwiazdowski wchodzi do polityki

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 23:59
- Idea liberalna w Polsce nigdy się nie skompromitowała, bo nigdy nie była realizowana - mówi gość audycji "Nieznani znani", który już w marcu planuje oficjalnie wystartować z nową siłą polityczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: jesień to będzie czas na refleksje

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 16:00
- To, co zaczerpnęłąm z domu to energia witalna i umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami - mówi w audycji "Nieznani znani" minister przedsiębiorczości i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kalinowski tańczył w zespole SGGW

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 11:01
- Miałem w życiu wielkie szczęście trafić na wspaniałych ludzi. Poczynając od domu rodzinnego. Tata skończył tylko szkołę powszechną, ale zawsze powtarzał, że dopóki będziemy chcieli się uczyć, to zrobi wszystko, by zabezpieczyć nam warunki do tego. I ja, i moje rodzeństwo skończyliśmy studia – mówił w Jedynce Jarosław Kalinowski, były lider PSL, a obecnie europoseł z ramienia tej partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Kuźmiuk: do ludzi trzeba zwracać się prostym językiem

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 16:00
Europoseł PiS, doktor nauk ekonomicznych, polityk ruchu ludowego - to zaledwie część tutułów, jakimi może pochwalić się Zbigniew Kuźmiuk. Jakie momenty i postawy w jego życiu wpłynęły na owocny rozwój jego kariery?
rozwiń zwiń