X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Zdzisław Krasnodębski: byłem profesorem z powołania

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 16:01
Socjolog, filozof społeczny, dr nauk humanistycznych, poseł do Parlamentu Europejskiego. Profesor Zdzisław Krasnodębski ma wiele dokonań. W audycji "Nieznani znani" opowiada, że najbardziej ceni sobie karierę naukową. 
Audio
  • prof. Zdzisław Krasnodębski o karierze naukowej, polityce i wyborach do PE. (Nieznani znani/Jedynka)
prof. Zdzisław Krasnodębski
prof. Zdzisław Krasnodębski Foto: Polskie Radio

Polityka była obecna w całym jego życiu. Aktualnie jest wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego i startuje w kolejnych wyborach. W rozmowie z Małgorzatą Raczyńską wspomina, jak wielkie wrażenie wywarł na nim obecny prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Kiedy zacząłem pisać publicystykę, zgłaszali się do mnie różni politycy. Pamiętam, że pierwszą osobą, która się do mnie zwróciła z ofertą był Jan Maria Rokita, ówczesny kandydat na premiera. Największe wrażenie ze wszystkich ludzi, których wtedy poznawałem wywarł na mnie Jarosław Kaczyński. To był okres przełomu, kiedy był szefem Kancelarii Prezydenta RP. 

Profesor wraca pamięcią do wydarzeń z 1992 roku, kiedy pracował jako profesor na Uniwersytecie w Kassel w Niemczech. - Mam trzy kariery, w tym jedną naukową. Byłem profesorem z powołania. To co mnie w Niemczech fascynowało to idealizm niemiecki, związki między filozofią a socjologią.

Zdzisław Krasnodębski zaznacza, jak współcześnie ważne są wartości dla Polaka i zarazem Europejczyka. - Prawdziwe wartości wyrastają z jakieś wspólnoty. My Polacy mamy inny stosunek do historii niż Niemcy, którzy chcieliby historię przezwyciężać. My chcemy z niej czerpać, żeby ona trwała. To dotyczy też Kościoła Katolickiego i naszych wartości narodowych. To nie jest antyeuropejskie, to jest europejskie - dodaje prof. Krasnodębski. 

Jaka ma być według profesora przyszła Unia Europejska? W jakich okolicznościach poznał śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska

Gość: prof. Zdzisław Krasnodębski (socjolog, filozof, poseł do Parlamentu Europejskiego) 

Data emisji: 5.05.2019

Godzina emisji: 15.06

ans/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Fotyga: lubię kampanie wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 13:54
- Praca europosła powoduje, że jest się nieco bardziej odizolowanym od swojego elektoratu, ale lubię kampanie wyborcze, a wybory uważam za święto demokracji - mówi w audycji "Nieznani znani" europosłanka PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sellin: nadmiar prawa jest chorobą Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 21:05
Jarosław Sellin wychował się w rodzinie o kaszubskich korzeniach. Przyznaje się do biernej znajomości języka kaszubskiego - rozumie ten język, ale nim nie włada. W 1988 ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku historia. Zanim trafił do polityki pracował jako nauczyciel historii w liceum, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Gdańskim oraz jako dziennikarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Belka: czuje się człowiekiem spełnionym

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 11:08
Profesor nauk ekonomicznych, polityk, urzędnik z międzynarodowym doświadczeniem. Posiada duży dorobek w życiu zawodowym, a prywatnie jest szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem. Gościem audycji "Nieznani - znani" był prof. Marek Belka, były premier, obecnie kandydat do Parlamentu Europejskiego. 
rozwiń zwiń