Adam Bielan: dbam o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a rodzinnym

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 12:47
Wicemarszałek Senatu, wyrwany z wiru wydarzeń kampanijnych, opowiedział w radiowej Jedynce o tym jak rozpoczęła się jego przygoda z polityką, z czym wiązało się dla niego zostanie posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej III kadencji w bardzo młodym wieku i jakie wartości przyświecają jego życiu.
Audio
  • Rozmowa z wicemarszałkiem Senatu - Adamem Bielanem (Nieznani znani/Jedynka)
Adam Bielan
Adam BielanFoto: Wojciech Kusinski/PR

Gość Jedynki był posłem, europosłem, senatorem i wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Aktualnie należy do partii Porozumienie. Startuje z listy PiS Zjednoczonej Prawicy i jest liderem listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu mazowieckim. Zachęca do głosowania, gdyż jak sam twierdzi - to najważniejsze wybory europejskie w trakcie naszej krótkiej obecności w Unii Europejskiej. Pragnie, aby w Polsce gospodarka rozwijała się prężnie, a płace w mniejszych miastach zaczęły dorównywać tym w dużych miastach.

Adam Bielan mówi, że polityka zainteresowała go w latach 80. kiedy był dzieckiem i słuchał razem z dziadkiem radia Głos Ameryki i Wolna Europa. Wspomina, że był to czas, w którym anteny nagłaśniały opór wobec władzy komunistycznej. - W moim domu górowały wartości antykomunistyczne - dodaje. Trzymał kciuki, aby Lech Wałęsa wygrał wybory w 1990 roku.

Dowiadujemy się, że polityk jest dumnym ojcem siedmioletniej córki i trzyletniego synka. Adam Bielan ubolewa nad tym, że czasami bywa tak, że sprawy polityczne powodują iż ma mniej czasu na kontakt ze swoimi dziećmi. Wspomina, że córka sama ustawiła budzik na szóstą rano po to, aby móc spędzić ze swoim tatą więcej czasu. Uważa, że warto w życiu szukać zdrowego balansu. - Staram się dbać o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a rodziną - zapewnia.

Co czuł Adam Bielan kiedy w bardzo młodym wieku został posłem? Co przez całe życie było jego głównym motorem działania? Jak wspomina swoją działalność w NZS?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani" 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Adam Bielan (wicemarszałek Senatu, partia Porozumienie)

Data emisji: 12.05.2019

Godzina emisji: 15.12

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Belka: czuje się człowiekiem spełnionym

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 11:08
Profesor nauk ekonomicznych, polityk, urzędnik z międzynarodowym doświadczeniem. Posiada duży dorobek w życiu zawodowym, a prywatnie jest szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem. Gościem audycji "Nieznani - znani" był prof. Marek Belka, były premier, obecnie kandydat do Parlamentu Europejskiego. 
rozwiń zwiń