Piotr Rubik: udało mi się stworzyć utwory, o których zawsze marzyłem

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 20:45
Jeden z najbardziej popularnych polskich kompozytorów. Utwóry takie jak "Psalm dla Ciebie" lub "Niech mówią, że to nie jest miłość" śpiewa cała Polska po dziś dzień. Gościem audycji "Nieznani znani" był Piotr Rubik. 
Audio
  • Piotr Rubik o swojej twórczości (Nieznani znani/Jedynka)
Piotr Rubik
Piotr RubikFoto: Wojciech Kusiński/PR

W rozmowie z Małgorzatą Raczyńską Piotr Rubik mówi, że nie zalicza swojej muzyki do żadnego z gatunków. - Jeżeli już musimy coś uprościć, to nazwałbym to muzyką popularną zagraną przez instrumenty klasyczne. Powstają nowe wersje starych utworów i my je cały czas gramy - dodaje artysta.  

Słyszymy, że kompozytorzy, którzy tworzą muzykę często stoją w cieniu wokalisty, który wykonuje dany utwór. Piotrowi Rubikowi udało się zostać jednym z najbardziej popularnych kompozytorów. - Udało mi się coś niebywałego, żeby z tej pozycji kompozytora, który zawsze jest gdzieś z tylu, nagle stać się frontmanem. Od 2005 roku realizuję swoje plany artystyczne i udało mi się stworzyć utwory o których zawsze marzyłem - mówi gość audycji. 

Podczas audycji artysta przyznaje się, że nie inspiruje się żadną muzyką oraz, że jego twórczość jest zaprzeczeniem podążania za modą. Według Piotra Rubika muzykę, którą się tworzy trzeba poczuć, bo to staje się prawdziwe i wtedy ma sens. 

Oprócz bogatego dorobku artystycznego dowiadujemy się, że prywatnie kompozytor jest szczęśliwym mężem oraz kochającym ojcem mającym uporządkowane życie rodzinne.

Z jakimi orkiestrami współpracował Piotr Rubik? Z czego wynika zainteresowanie artysty muzyką dla dzieci?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Nieznani znani

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska 

Gość: Piotr Rubik (kompozytor, wokalista) 

Data emisji: 26.05.2019

Godzina emisji: 15.07

ans/K.A


Czytaj także

Janusz Wawrowski o graniu na Stradivariusie: to lepsza jakość

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:30
Wirtuoz podkreśla, że to, iż ma do dyspozycji Stradivariusa zwiększa jego atrakcyjność jako artysty. - Każdy chciałby posłuchać Stradivariusa - zapewnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Moniuszko. "Był konserwatystą zarówno w życiu, jak i w muzyce"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 11:13
5 maja przypada 200. rocznica śmierci polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Prof. Magdalena Dziadek z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiada o tym, czym charakteryzowała się muzka artysty, jak liczne podróże kształtowały jego gust i jakie dzieła przyniosły mu największą sławę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczny jubileusz Vadima Brodskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 17:13
We wtorek 21 maja światowej sławy skrzypek Vadim Brodski będzie obchodził urodziny. Jubileusz spędzi w jednym z klubów jazzowych w Warszawie w towarzystwie muzyków i wieczór będzie również muzyczny.
rozwiń zwiń