X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. Piotr Mazurkiewicz: człowiek dojrzewa w wierze

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 14:28
- Nawet jeśli chodzi o służenie w przekazywaniu wiary, to nie jest to sedno sprawy. Pierwsza jest zawsze osobista relacja z Chrystusem - mówi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz. Kiedy i w jaki sposób gość Jedynki poczuł powołanie?
Audio
  • Jak powiązać wiarę z nauką? Rozmowa z ks. prof. Piotrem Mazurkiewiczem (Jedynka/ Nieznani Znani)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ray Bond/Shutterstock.com

Prezbiter katolicki, prof. dr hab., nauczyciel akademicki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, sekretarz Komisji Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej COMECE w latach 2008–2012, ale także politolog, socjolog, kulturoznawca, konserwatywny publicysta i jeden z największych intelektualistów w polskim Kościele. Tak w telegraficznym skrócie można opisać postać ks. Piotra Mazurkiewicza.

Ks. Piotr Mazurkiewicz wstąpił do seminarium tuż po zakończeniu nauki na Politechnice Warszawskiej. Chociaż zastanawiał się nad tym dużo wcześniej. - Na zakończenie drugiego roku studiów miałem moment, kiedy myślałem, że właściwie powinienem pójść do seminarium. Jednak decyzja z moim przewodnikiem duchowym była taka, że jak coś się zaczyna, to trzeba to skończyć. W związku z tym skończyłem studia. […] Trzy lata później wstąpiłem do seminarium - opowiada ks. Piotr Mazurkiewicz.

Do dzisiaj pasją ks. Piotra Mazurkiewicza pozostaje politologia, którą wykłada na UKSW. Jak traktuje politykę, która często jest po prostu brudna? - Mam czteroletnie doświadczenie ze spotkań ze światem polityki w Brukseli. Z jednej strony jest to doświadczenie zawirowań i tego o czym człowiek wolałby nie wiedzieć, ale z drugiej strony jest to także bardzo optymistyczne doświadczenie, że również tam spotyka się ludzi, którzy naprawdę są bardzo prawi. Myślę tu o politykach z różnych krajów europejskich, ale także o kilku osobach, które są aktywnymi polskimi politykami do dzisiaj - dodaje.

Czy ks. Mazurkiewiczowi udaje się powiązać wiarę z nauką? Dlaczego praca ze studentami jest przyjemnością? Co jest najistotniejsze w kapłaństwie? Czy ks. Mazurkiewicz odczuł kiedyś zwątpienie?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Nieznani znani"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska

Gość: ks. prof. Piotr Mazurkiewicz (duchowny, politolog, socjolog, kulturoznawca, publicysta)

Data emisji: 23.06.2019

Godzina emisji: 15.09

DS/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Szumowski: chciałem być fizykiem

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 13:20
Minister zdrowia i uznany kardiolog nie miał w rodzinie lekarskich wzorców. Matka była polonistką, ojciec inżynierem, a on chciał robić karierę naukową jako fizyk. Lekarzem został, bo nikt go do tego nie namawiał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O sytuacji w polskim Kościele katolickim

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 11:45
Przyczynkiem do rozmowy była wypowiedź Leszka Jażdżewskiego, który 3 maja wystąpił na Uniwersytecie Warszawskim przed Donaldem Tuskiem. Redaktor naczelny pisma "Liberte" powiedział między innymi, że "Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy, stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu".
rozwiń zwiń