X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Waldemar Buda: żeby wygrywać trzeba też przegrywać

Waldemar Buda jest posłem Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich wyborach w Łodzi zdobyła największą liczbę głosów poparcia ze wszystkich ubiegających się o poselskie mandaty.
Waldemar Buda
Waldemar BudaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
O Audycji

Karierę polityczną Waldemar Buda zaczynał jako radny łódzkiej Rady Miejskiej. Później zdobył mandat posła w sejmie VIII kadencji. Potem uczestniczył w wyborach prezydenckich w Łodzi. - Ja się bardzo wiele nauczyłem i wyciągnąłem wiele wniosków z tej batalii prezydenckiej. Dzisiaj wiem więcej i mam wrażenie, że sporo rzeczy w moim kandydowaniu było podyktowane chęcią sprawdzenia się, chęcią zobaczenie jak to będzie - wspomina. Jego zdaniem te doświadczenia dzisiaj procentują.

Waldemar Buda podkreśla, że porażka nie przekreśla szans w kolejnych wyborach. Przypomina, że Andrzej Duda przegrał wybory na prezydenta Krakowa, a następnie został europosłem, posłem i na koniec prezydentem Polski.

Poseł wspomina współpracę z Januszem Wojciechowskim, który przez lata był europosłem, a od listopada (1019) będzie Komisarzem Unii Europejskiej d/s Rolnictwa. Wyjaśnia też jakie są zalety systemu partnerstwa publiczno-prywatnego. Jego zdaniem dopóki będą dotacje z Unii Europejskiej to partnerstwo będzie w powijakach, bo dotacje są zawsze korzystniejsze. - Ale środków z Unii Europejskiej będzie coraz mniej i musimy się nauczyć korzystać z innych środków - podkreśla. Waldemar Buda jest Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Od 23 lipca 2019 r. jest również pełnomocnikiem rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego.

Waldemar Buda opowiada o swojej rodzinie, która - jak zapewnia - jest dla niego najważniejsze. - Zawsze ceniłem sobie konserwatywne podejście do rodziny i tych wartości - mówi. Podkreśla, że podobnie jak w domu rodzinnym najważniejsze są dla niego katolickie wartości. Wyjaśnia też czym dla niego jest wiara i jak udało mu się połączyć wiarę ze sportem.

Co chce zrobić jako poseł?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Nieznani Znani

Prowadzi:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: prof. Jan Walewski (dyrektor Centrum Onkologii w Warszawie)

Data emisji: 20.10.2019

Godzina emisji: 15.10

ag

Playlista