X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Dziedziczak: polityką interesowałem się od wczesnego dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 23:59
- Urodziłem się w 1981 roku. Pamiętam, że jak były zmiany w '89 roku to wszyscy tymi zmianami wokół mnie żyli. Ja też się bardzo tym interesowałem i dyskutowałem o tym. Podczas wyborów prezydenckich w '90 roku, jako 9-latek , potrafiłem wymienić wszystkich kandydatów - mówi w audycji "Nieznani znani" poseł PiS. 
Audio
  • Jan Dziedziczak o swoim dzieciństwie, pracy i planach na przyszłość (Nieznani znani/Jedynka)
Jan Dziedziczak
Jan DziedziczakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Już w szkole podstawowej lubiłem dyskutować z nauczycielami i większości z nich raczej się to podobało, ale czymś, co w sposób ogromny wpłynęło na moją drogę, było harcerstwo, gdzie poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy mnie zaczęli formować  - podkreśla Jan Dziedziczak.

- Twórcy harcerstwa sprzed ponad stu lat wymyślili ten ruch i wcielili go na ziemiach polskich po to, żeby wykreować dla odradzającej się Polski elity. Harcerstwo jest niezwykle głębokim ruchem wychowawczym, który ma na celu z jednej strony zaszczepić w młodych ludziach postawę nieobojętności na to, co nas otacza, życia dla wspólnoty, dla wartości, dla wartości chrześcijańskich, narodowych, dla drugiego człowieka a z drugiej strony harcerstwo daje młodemu człowiekowi szereg istotnych umiejętności, które sprawiają, że ma on dużo lepszy start - ocenia rozmówca Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg.

Jan Dziedziczak w 2006 roku został rzecznikiem prasowym rządu Jarosława Kaczyńskiego. Rok później po raz pierwszy został wybrany na posła. W latach 2015-2018 był wiceministrem spraw zagranicznych, odpowiedzialnym m.in. za sprawy polonijne. 

Kiedy Jan Dziedziczak po raz pierwszy poczuł się politykiem? Jakie ma marzenia? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Nieznani Znani

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Jan Dziedziczak (PiS)

Data emisji: 17.11.2019

Godzina emisji: 15.08

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieznani znani - Zofia Romaszewska

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 16:50
Gościem audycji była Zofia Romaszewska, działaczka opozycji w PRL, doradca Prezydenta RP. W czasach PRL pomagała osobom represjonowanym i ich rodzinom.
rozwiń zwiń