Jan Dziedziczak: polityką interesowałem się od wczesnego dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 23:59
- Urodziłem się w 1981 roku. Pamiętam, że jak były zmiany w '89 roku to wszyscy tymi zmianami wokół mnie żyli. Ja też się bardzo tym interesowałem i dyskutowałem o tym. Podczas wyborów prezydenckich w '90 roku, jako 9-latek , potrafiłem wymienić wszystkich kandydatów - mówi w audycji "Nieznani znani" poseł PiS. 
Audio
  • Jan Dziedziczak o swoim dzieciństwie, pracy i planach na przyszłość (Nieznani znani/Jedynka)
Jan Dziedziczak
Jan DziedziczakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Już w szkole podstawowej lubiłem dyskutować z nauczycielami i większości z nich raczej się to podobało, ale czymś, co w sposób ogromny wpłynęło na moją drogę, było harcerstwo, gdzie poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy mnie zaczęli formować  - podkreśla Jan Dziedziczak.

- Twórcy harcerstwa sprzed ponad stu lat wymyślili ten ruch i wcielili go na ziemiach polskich po to, żeby wykreować dla odradzającej się Polski elity. Harcerstwo jest niezwykle głębokim ruchem wychowawczym, który ma na celu z jednej strony zaszczepić w młodych ludziach postawę nieobojętności na to, co nas otacza, życia dla wspólnoty, dla wartości, dla wartości chrześcijańskich, narodowych, dla drugiego człowieka a z drugiej strony harcerstwo daje młodemu człowiekowi szereg istotnych umiejętności, które sprawiają, że ma on dużo lepszy start - ocenia rozmówca Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg.

Jan Dziedziczak w 2006 roku został rzecznikiem prasowym rządu Jarosława Kaczyńskiego. Rok później po raz pierwszy został wybrany na posła. W latach 2015-2018 był wiceministrem spraw zagranicznych, odpowiedzialnym m.in. za sprawy polonijne. 

Kiedy Jan Dziedziczak po raz pierwszy poczuł się politykiem? Jakie ma marzenia? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Nieznani Znani

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Jan Dziedziczak (PiS)

Data emisji: 17.11.2019

Godzina emisji: 15.08

kh

Czytaj także

Nieznani znani - Zofia Romaszewska

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 16:50
Gościem audycji była Zofia Romaszewska, działaczka opozycji w PRL, doradca Prezydenta RP. W czasach PRL pomagała osobom represjonowanym i ich rodzinom.
rozwiń zwiń