Konstanty Radziwiłł: traktuje swoją działalność jako służbę

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 17:15
Lekarz, doktor nauk medycznych, działacz samorządu lekarskiego, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej (2001-2010), minister zdrowia w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego (2015-2018), senator IX kadencji, od 2019 roku wojewoda mazowiecki. Gościem audycji "Nieznani znani" był Konstanty Radziwiłł. 
Audio
  • Konstanty Radziwiłł: traktuje swoją działalność jako służbę (Nieznani znani/Jedynka)
Konstanty Radziwiłł
Konstanty RadziwiłłFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Przez ostatnie dwa lata Konstanty Radziwiłł zarządzał bardzo ważnym sektorem życia publicznego jakim jest służba zdrowia. 25 listopada 2019 został przez premiera Mateusza Morawieckiego powołany na stanowisko wojewody mazowieckiego. - Na propozycję pana premiera odpowiedziałem natychmiast pozytywnie i myślę, że nowe doświadczenia, które ja będę zbierał to jest raczej dla mnie zadanie. (...). To jest niemałe wyzwanie i bardzo wiele zadań, ale to jest miejsce gdzie można zrobić wiele dobrego i mam nadzieję, że mi się uda - mówił wojewoda. 

Mazowsze - serce Polski 

Nie urodził się w Warszawie, ale z tym miastem jest związany od lat. Tak samo z Mazowszem. Konstanty Radziwiłł zaznaczył podczas rozmowy z Małgorzatą Raczyńską, że Mazowsze jest jego naturalnym środowiskiem i że to ogromny region zarówno pod względem powierzchni jak i liczby ludności. - Nie ryzykowałbym stwierdzenia, że znam ten region bardzo dobrze, ale wydaje mi się, że jestem z nim związany bardzo długo. Mam również w sobie żyłkę człowieka, który lubi poznawać różne miejsca. Wydaje mi się, że nie mam jakiś wielkich zaległości, ale zdaje sobie sprawę z tego, że to jest ogromna część Polski no i bardzo zróżnicowana - dodał gość audycji. 

Jakie jest stanowisko nowego wojewody jeżeli chodzi o podział Mazowsza na dwie części? Co sądzi o projekcie "Wielkiej Warszawy"?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Nieznani znani

Prowadzi:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Konstanty Radziwiłł (wojewoda mazowiecki)

Data emisji: 8.12.2019 r. 

Godzina emisji: 15.10 

kk/ans


Czytaj także

Barbara Nowacka: w ogóle nie mówię o 10 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 13:50
Kiedyś mówiono o niej: "nadzieja lewicy". Dziś przewodnicząca Inicjatywy Polskiej jest najbardziej lewicową posłanką Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Marczułajtis-Walczak: PO jest partią, która odpowiada moim poglądom

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 20:46
- Jako były sportowiec chciałam zrobić coś więcej dla sportu i po prostu pracować dla ludzi. To jest dla mnie ważniejsze niż cele partyjne, a PO jest partią, która odpowiada moim poglądom politycznym i przekonaniom - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jagna Marczułajtis-Walczak z PO-KO.
rozwiń zwiń