Andrzej Rozenek: muzyka jest moim drugim życiem

- Bez muzyki nie mogę istnieć. Muzyka jest moim drugim ja. W muzyce się znajduję. Muszę jej słuchać, bo mi to pomaga w moich emocjach - mówi w audycji "Nieznani znani" Andrzej Rozenek - poseł Lewicy. 
Andrzej Rozenek
Andrzej Rozenek Foto: Polskie Radio
O Audycji

Miłość do muzyki poseł wyniósł z domu rodzinnego. - Mama jest muzykiem - pianistką, dyrygentką o wielkim talencie. Do tej pory przekazuje swoją wiedzę dzieciom - zdradza rozmówca Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg.

- Czasami emocje polityczne są bardzo duże i wiele osób mnie pyta jak zachowuję spokój. To dzięki muzyce. Ja wyładowuję swoje emocje w muzyce, słucham ciężkiego brzmienia - metalu i punka - i wtedy jakoś te emocje odchodzą - zdradza Andrzej Rozenek. 

Gość Jedynki mówi, że poza miłością do muzyki, z rodzinnego domu wyniósł także m.in. miłość do zwierząt oraz patriotyzm. - Mądry patriotyzm polegający na wyciąganiu wniosków z historii, na uczeniu się tej historii i rozumieniu jej. Taki, który dziś bardzo by nam się przydał. Bez machania szablą, a skoncentrowany na pracy u podstaw - zaznacza.

- Dużo uwagi też w moim domu zawsze się przywiązywało, i przywiązuje nadal, do polszczyzny. Język polski jest piękny i warto w nim dobrze mówić, mieć bogate słownictwo i starać się go pielęgnować  - podkreśla Andrzej Rozenek. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Nieznani Znani

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Andrzej Rozenek (Lewica)

Data emisji: 02.02.2020 

Godzina emisji: 15.06

kh

Playlista