Małgorzata Jarosińska-Jedynak: nie marzyłam o karierze urzędniczej

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 11:11
- Ja jestem taka, że zawsze muszę wydrążyć do samego spodu wszystko, co robię. Dlatego udało mi się - tak myślę - zajść tak daleko i być dziś w tym miejscu, w którym jestem - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister funduszy i polityki regionalnej.
Audio
  • Małgorzata Jarosińska-Jedynak: nie marzyłam o karierze urzędniczej (Nieznani znani/Jedynka)
Małgorzata Jarosińska-Jedynak
Małgorzata Jarosińska-JedynakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Małgorzata Jarosińska-Jedynak ukończyła studia z inżynierii środowiska (inżynieria komunalna) oraz z bezpieczeństwa i higieny pracy na Politechnice Rzeszowskiej. W Programie 1 Polskiego Radia przyznała, że to tata przekonał ją do studiowania na politechnice. Sam był inżynierem, zajmował się bezpieczeństwem i higieną pracy.

Nie marzyłam o karierze urzędniczej

Po studiach gość radiowej Jedynki pracowała w administracji samorządowej, zajmując się m.in. funduszami unijnymi, rozwojem regionalnym i wsparciem przedsiębiorczości. - Jak widać niekoniecznie moje ścieżki zawodowe potoczyły się w kierunku związanym z inżynierią komunalną - wskazała, jednocześnie zastrzegła, że nie marzyła o karierze urzędniczej.

- Pierwszą rozmowę o pracę miałam w firmie budowlanej. Od jej prezesa usłyszałam, że mimo iż świetnie wypadłam, to on uważa, że kobieta nie powinna być inżynierem. Wtedy pomyślałam sobie: czekaj, ja ci jeszcze pokażę. Nie musiałam długo czekać, kilka lat później pojawił się u mnie po dotację unijną - opowiedziała. 

W 2018 roku premier Mateusz Morawiecki powierzył jej stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. 15 listopada 2019 roku została powołana na stanowisko ministra funduszy i polityki regionalnej, wchodząc w skład drugiego rządu Morawieckiego.

- Ja jestem taka, że zawsze muszę wydrążyć do samego spodu wszystko, co robię. Dlatego udało mi się - tak myślę - zajść tak daleko i być dziś w tym miejscu, w którym jestem - zaznaczyła Jarosińska-Jedynak. - Mogę dzisiaj powiedzieć, że tu, gdzie jestem zawdzięczam sobie i temu, co udało mi się wypracować i osiągnąć przez swoją wiedzę - powiedziała.

W audycji gość Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg opowiedziała o celach i zadaniach Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

***

Tytuł audycji: Nieznani znani

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Małgorzata Jarosińska-Jedynak (minister funduszy i polityki regionalnej)

Data emisji: 1.02.2020 r. 

Godzina emisji: 15.10

kk

Zobacz więcej na temat: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Czytaj także

"Nieznani znani": Jacek Saryusz-Wolski

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 12:55
Już jako dziecko myślał o obecności Polski w zjednoczonej Europie. Dzisiaj pełni funkcję europosła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i tym samym eksperta w zakresie funkcjonowania Unii Europejskiej. Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w audycji "Nieznani znani" był Jacek Saryusz-Wolski. 
rozwiń zwiń