X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słowiński Park Narodowy. Bogactwo atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 15:10
W ramach wakacyjnej plenerowej popołudniówki "Lato z przyrodą" Karolina Rożej i Patryk Michalski odwiedzili Słowiński Park Narodowy.
Audio
  • Wizyta w Słowińskim Parku Narodowym i Muzeum Wsi Słowińskiej cz. 1 (Lato z Przyrodą/Jedynka)
  • Wizyta w Słowińskim Parku Narodowym i Muzeum Wsi Słowińskiej cz. 2 (Lato z Przyrodą/Jedynka)
Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Muzeum Wsi Słowińskiej w KlukachFoto: Polskie Radio

Kraina morza i pięknej plaży. Kraina lasu, wydm i jezior. Jest to też kraina w kratę. I nie chodzi o pogodę. W kratę były malowane domy Słowińców, które obecnie można zwiedzać w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach koło Smołdzina.

Dla kogoś zmęczonego miejskim hałasem wizyta w tych okolicach może podziałać relaksująco. Wizytując Słowiński Park Narodowy chwilami można poczuć się jak w filmie "Faraon" albo "Mad Max", a to za sprawą ruchomych wydm. Są dużą atrakcją. W czasie wojny ćwiczyły tam wojska słynnego Lisa Pustyni, czyli feldmarszałka Erwina Rommla, dowódcy Afrika Korps.

Posłuchaj nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z przyrodą w paśmie Ekspres Jedynki

Prowadzą: Karolina Rożej i Patryk Michalski

Goście: Joanna Jagoda (Muzeum Wsi Słowińskiej), Marek Sobocki (dyrektor Słowińskiego Parku Narodowego), Andrzej Demczak (z-ca dyrektora SPN), Violetta Tkacz-Laskowska (Muzeum Wsi Słowińskiej), Karolina Ptak (SPN), Leszek Schiefelbein (konserwator obwodu ochronnego wodnego SPN), Marek Harasim (bosman przystani Gardna Wielka), Grzegorz Jędro (ornitolog SPN)

Data emisji: 21.07.2017

Godzina emisji: 15.10

ag/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lato z przyrodą" na Górze Żar

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 13:45
Rozpoczął się nowy wakacyjny cykl radiowej Jedynki i Ministerstwa Środowiska - "Lato z przyrodą". Przez najbliższe wakacyjne piątki między godziną 15.00 a 16.40 Karolina Rożej oraz Grzegorz Frątczak będą prezentować miejsca "symbiozy człowieka z przyrodą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biebrzański Park Narodowy. Królestwo ptaków i łosi

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 17:47
To największy park narodowy w Polsce. Ma powierzchnię większą niż Barbados, Seszele czy Malta. Jest nie tylko rajem dla zwierząt, ale także kajakarzy i fotografów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkryj z nami Drawieński Park Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 17:01
"Lato z przyrodą" było już nad ziemią, dlatego tym razem wybraliśmy się pod powierzchnię. Ale nie samą przyrodą człowiek żyje, wiec poza atrakcjami turystycznymi m.in. piekliśmy też chleb. A na finał pojawili się harcerze, którzy zadebiutowali na antenie jako wokaliści...
rozwiń zwiń