X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bory Tucholskie. W cieniu pomników przyrody

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 18:00
Tym razem audycja "Lato z przyrodą" była nadawana z Tucholi. To serce Borów Tucholskich, jednego z najważniejszych i najokazalszych leśnych zakątków Polski, no i przede wszystkim parku narodowego oraz licznych rezerwatów.
Audio
  • Z wizytą w Parku Narodowego Borów Tucholskich (Lato z przyrodą/Jedynka)
Bory Tucholskie
Bory TucholskieFoto: PAP/Marek Angiel

Region ten oprócz niezwykłej flory i fauny, która przyciąga turystów z całej Polski, posiada wiele ciekawych tradycji.

W audycji przybliżamy słuchaczom, jak wygląda współczesne bartnictwo, nie zabrakło też informacji na temat lokalnego folkloru (charakterystycznej gwary borowiackiej) czy wspaniałych pomników przyrody znajdujących się na terenie Parku Narodowego Borów Tucholskich. Dowiadujemy się również, jak dawniej borowiacy sprawdzali temperaturę na zewnątrz przy pomocy masła. Posłuchaj nagrania.

***

Tytuł audycji: Lato z przyrodą w paśmie Ekspres Jedynki

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Przygotował: Łukasz Rydzewski

Goście: Jan Zaranek (przewodnik turystyczny), Stefan Konczal (zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Tuchola), Tomir Kubicki (Nadleśnictwo Przymuszewo), Jan Żmudzki (Nadleśnictwo Zamrzenica), Adam Wenda (nadleśniczy w Nadleśnictwie Zamrzenica), Dawid Warzyński (Nadleśnictwa Osie), Karolina Lupińska (Park Narodowy Bory Tucholskie), Karol Gutsze (Starostwo Powiatowe w Tucholi), Renata Gutsze (współtwórczyni Ptasiej Wioski w Adamkowie), Maria Olik (prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury), Ewelina Olejniczak-Musiał (sołtys Wielkiego Mędromierza), Anna Czyżyk (dyrektor Technikum Leśnego w Tucholi), Kamil Szarmach (nauczyciel w Technikum Leśnym w Tucholi), Mariusz Nowogrodzki (opiekun sokolarni)

Data emisji: 4.08.2017

Godzina emisji: 15.10

pg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jesień w lesie to niesamowite chwile

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 14:39
Warto wybrać się do lasu i posłuchać głosów zwierząt. Każdy gatunek zwierząt ma swój czas. Obecnie jest dobry moment na takie wyprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co robić, gdy spotkamy na drodze łosia?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 22:09
- Wypadki z udziałem łosi zdarzą się po zmierzchu, w nocy i nad ranem. Gdy widzimy napisy uwaga na łosie i słupki ostrzegające przed tymi zwierzętami, to zwolnijmy, bo łosie tych tablic nie przeczytają - podkreśla Mirosław Radkiewicz z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie taki Śląsk czarny, jak go malują!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 17:27
Śląsk kojarzy się zwykle z węglem, kopalniami, kominami... W ramach audycji "Lato z przyrodą" Karolina Rożej odwiedziła osadę Hamerla na terenie Katowic, żeby... obalić ten stereotyp!
rozwiń zwiń