X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tatrzański Park Narodowy. Gdzie uciec od tłumów w Tatrach?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 17:37
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę" - twierdził pisarz Stanisław Zieliński. Sprawdziliśmy, czy się nie mylił.
Audio
  • Radiowa Jedynka w Tatrach (Lato z przyrodą/Jedynka)
Tatry słyną z przepięknych widoków
Tatry słyną z przepięknych widokówFoto: EKATERINA SOLODILOVA/shutterstock.com/cc

Na Kasprowy Wierch, obowiązkowy punkt wycieczki w Tatry, wjechaliśmy wraz z Patrykiem Michalskim oraz Marcinem Strączkiem-Heliosem i Danutą Wojciechowską z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

- Na każde 100 m w górę temperatura obniża się o 0,6 stopnia Celsjusza. W stosunku do Kuźnic jesteśmy blisko 1000 m wyżej, temperatura jest więc niższa o ok. 5 stopni Celsjusza - zwróciła uwagę Wojciechowska. A co zaobserwowali turyści?

Szlaki w Tatrzańskim Parku Narodowym liczą aż 275 km. Każdego roku przemierza je w sumie ok. 3 mln turystów. Gdzie warto wyruszyć? O tym w radiowej Jedynce rozmawialiśmy z Tomaszem Skrzydłowskim, autorem "Przewodnika przyrodniczego po Tatrach Polskich".

Wysłuchaj całej audycji, w której o "ułańskiej fantazji" turystów opowiedzieli ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) i wolontariusze (na czym polega wolontariat, wyjaśnił koordynator wolontariatu w Tatrzańskim Parku Narodowym Dariusz Giś).

A co zrobić, gdy staniemy oko w oko z niedźwiedziem? Rad udzielił Filip Zięba z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Z kolei Jarosław Rabiasz z działu monitoringu i badań Tatrzańskiego Parku Narodowego, z którym odwiedziliśmy Jaszczurówkę, wytłumaczył, dlaczego nie warto głaskać napotkanych w Tatrach żab. 

1000 zł kary za wejście na krzyż na Giewoncie to dużo czy mało? Zasady, jakie panują w Tatrzańskim Parku Narodowym, przypomniał w radiowej Jedynce szef działu edukacji Jan Krzeptowski-Sabała.

Kierownik ruchu zakładu górniczego w PEC Geotermia Podhalańska S.A. Wojciech Wardat objaśnił zaś, jak gorące źródła z głębi ziemi pomagają walczyć z... zakopiańskim smogiem.

Cykl jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Środowiska.

***

Tytuł audycji: "Lato z Przyrodą"

Prowadzi: Karolina Rożej

Materiały reporterskie: Patryk Michalski

Goście: Tomasz Skrzydłowski (autor "Przewodnika przyrodniczego po Tatrach Polskich"), Filip Zięba (Tatrzański Park Narodowy), Jarosław Rabiasz (Tatrzański Park Narodowy, dział monitoringu i badań), Dariusz Giś (koordynator wolontariatu w Tatrzańskim Parku Narodowym), Jan Krzeptowski-Sabała (Tatrzański Park Narodowy, dział edukacji), Wojciech Wardat (kierownik ruchu zakładu górniczego w PEC Geotermia Podhalańska S.A.)

Data emisji: 18.08.2017

Godzina emisji: 15.08

kk/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Roztocze. Konie, lasy, cerkwie i synagogi

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 18:30
W wakacyjne piątki radiowa Jedynka pokazuje miejsca symbiozy człowieka z przyrodą. 11 sierpnia przenieśliśmy się do Roztoczańskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń