X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Syberia. Oddajemy głos zesłańcom i ich potomkom

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 19:00
Tematem audycji były deportacje Polaków do Kazachstanu w roku 1936.
Audio
  • O deportacjach Polaków na stepy Kazachstanu (Na stepach Kazachstanu/Jedynka
Kolej Transsyberyjska
Kolej TranssyberyjskaFoto: Shutterstock.com

O tamtych wydarzeniach opowiadali - na podstawie własnych doświadczeń oraz przekazów rodzinnych - Maria Ziliziecka z Tajńczy, osady w północnym Kazachstanie, Tatiana Sławecka z Ałmaty, Kazimierz Polański z Jasnej Polany, osady w północnym Kazachstanie, Anna Gerbowska z Kokczetawy, Anton Świdzyński z Kokczetawy oraz Leon Krynicki z Ałmaty.

Całość audycji uzupełniła wypowiedź dr Roberta Wyszyńskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, który przedstawił rys historyczny poświęcony przymusowym przesiedleniom ludności polskiej z rejonów Żytomierza, Winnicy i Kamieńca Podolskiego w latach 1936-37.

Audycja powstała w ramach cyklu "Wielki Powrót" - kampanii informacyjnej Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" i Polskiego Radia. Projekt zrealizowano ze środków Fundacji PZU.

Jest to cykl audycji reportażowych poświęconych losom Polaków na Wschodzie - głównie w Kazachstanie. Kraj ten jest dziś jednym z najliczniejszych skupisk Polonii za wschodnią granicą. Przez pryzmat osobistych spotkań Krzysztofa Renika z Polakami z Kazachstanu i repatriantami, którzy mieszkają dziś w Polsce pokazujemy ich przeszłość, tradycję i współczesne życie.

***

Tytuł audycji: Na stepach Kazachstanu

Prowadzi: Krzysztof Renik

Goście: Maria Ziliziecka, Tatiana Sławecka, Kazimierz Polański, Anna Gerbowska, Anton Świdzyński, Leon Krynicki, dr Robert Wyszyński (Uniwersytet Warszawski) 

Data emisji: 29.07.2017

Godzina emisji: 18.14

zi 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Deportacja polskich obywateli do Kazachstanu

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 06:01
W dniach 12-13 kwietnia 1940 miała miejsce druga deportacja Polaków z terenów zajętych przez ZSRR. W ramach polityki represji i zasadzie zbiorowej odpowiedzialności w głąb ZSRR trafiły wielotysięczne rzesze obywateli polskich. Prawda o ich losie, skrywana przez dziesięciolecia, jest dziś odkrywana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie ziem, z których deportowano Polaków

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 19:00
W pierwszym odcinku audycji "Na Stepach Kazachstanu" usłyszeliśmy opowieści potomków deportowanych w latach 30. XX wieku Polaków. Mieszkali w miejscach o nazwie Dzierżyńszczyzna i Marchlewszczyzna. Co to za miejsca?
rozwiń zwiń