X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antybiotyki... pod ochroną

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 14:50
18 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Należą one do grupy lekarstw, które wymagają ochrony. Jakie błędy popełniamy stosując ten rodzaj leków? 
Audio
  • Antybiotyki... pod ochroną (Pigułka na zdrowie/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/PublicDomainPictures

- Nadużywamy antybiotyków. Jesteśmy w czołówce europejskich krajów w ich konsumpcji - mówi w "Pigułce na zdrowie" prof. Waleria Hryniewicz, Konsultant Krajowa w Dziedzinie Mikrobiologii Lekarskiej.

Częstym błędem jest samowolne stosowanie antybiotyków. Leki te zaleci nam lekarz w przypadku chorób o podłożu bakteryjnym ale nie leczą one chorób wirusowych - jak grypa czy przeziębienie. 

- Niestety lekarze często ulegają presji pacjentów i przepisują antybiotyki mimo tego, że nie było to absolutnie konieczne - mówi pediatra dr Monika Wanke-Rytt.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Pigułka na zdrowie

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: prof. Waleria Hryniewicz (Konsultant Krajowa w Dziedzinie Mikrobiologii Lekarskiej), dr Monika Wanke-Rytt (pediatra WUM)

Data emisji: 17.11.2018

Godzina emisji: 13.45

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zwykłe przeziębienie czy chłoniak?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 19:08
Jeśli zauważymy u siebie uczucie zmęczenia, nocne poty, na zmianę rosnącą i spadającą temperaturę czy niewyjaśniony ubytek masy ciała, to nie należy bagatelizować tych objawów. Dlaczego? Bo jeśli dochodzi do tego powiększenie węzłów chłonnych, konieczna jest wizyta u lekarza, aby wykluczyć chłoniaka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksizm, czyli zgrzytanie zębami

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 18:30
- Nie każdy pacjent, który ściera swoje zęby, ma bruksizm - wyjaśnia dr Krzysztof Łoza, stomatolog. - Z bruksizmem boryka się ok. 8-10% Polaków - dodaje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja dziecko-pies a zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 14:00
- Badania naukowe pokazują, że jeżeli mówimy o relacji ze zwierzęciem i wpływie psa czy kota na rozwój emocjonalny dzieci, to największe korzyści odnoszą dzieci poniżej 6 roku życia i powyżej 10 roku życia - mówi w "Pigułce na zdrowie" dr n. wet. Małgorzata Głowacka.
rozwiń zwiń