X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grudzień na deskach teatralnych. Ciekawe premiery i imprezy

Spektakl z okazji 160. urodzin Josepha Conrada, Szekspir na 20 lat Teatru Montownia, "Elementarz" w Teatrze Narodowym - zapraszamy do teatru!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: aerogondo2/shutterstock.com/cc
O Audycji

2017 to rok Josepha Conrada. 3 grudnia mija 160 lat od jego urodzin. Z tej okazji Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach prezentuje sztukę "Conrad" w reżyserii Ingmara Villqista. - To postać niezwykle zaszyfrowana. Niewiele wiemy o jego życiu osobistym - powiedział twórca w rozmowie z Michałem Montowskim. Jak Villqist poradził sobie z tą historią?

9 grudnia w Krakowie rozpocznie się 10. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. Wymiar międzynarodowy zapewnia międzynarodowe jury oraz kuratorzy i badacze przybywający na festiwal z całego świata. Spektakle festiwalowe, wyłącznie polskie lub polskich twórców, prezentowane są w trzech nurtach, których nazwy odsyłają do dzieła Dantego - Inferno, Purgatorio i Paradiso. Hasło tegorocznej edycji to "Teatr w ruinie".

- Ja należę do tych, którzy z lekkim przekąsem krzykną: "teatr w ruinie". Paradoksalnie, im gorzej, tym lepiej. To znaczy - im większa presja, napięcia, im więcej gestów histerycznych, niezrozumienia sytuacji, tym dla artysty kondycja poszukiwania, przekraczania jakiś granic wydaje się lepsza - ocenił w rozmowie z Dorotą Kołodziejczyk dyrektor festiwalu Boska Komedia Bartosz Szydłowski.

Co by było, gdyby Alicja wpadła do króliczej nory, będąc już dorosłą kobietą? Co by było, gdyby jej senna podróż zaczęła się dzisiaj? W Teatrze Narodowym trwają ostatnie przygotowania do spektaklu "Elementarz" w reżyserii Piotra Cieplaka (prapremiera 7 grudnia). Z aktorami Edytą Olszówką, Moniką Dryl i Bartłomiejem Bobrowskim spotkała się Dorota Kołodziejczyk.

Warszawski Teatr Montownia ma już 20 lat. Jest to teatr bez stałej siedziby, korzystający z gościny innych placówek. Obecnie w Teatrze Polonia można zobaczyć "Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)". Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki podjęli się zadania z pozoru niemożliwego: przedstawią widzom wszystkie dzieła Szekspira w ciągu jednego wieczoru. O przedstawieniu opowiedziała w Jedynce Ewa Heine.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy także o 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia w Łodzi. Joanna Sławińska rozmawiała na ten temat z Mariuszem Grzegorzekiem, rektorem łódzkiej PWSFTviT.

Od 4 grudnia do 2 lutego Program 1 Polskiego Radia zaprasza do słuchania wybranych fragmentów "Chłopów" Władysława Reymonta w interpretacji Krzysztofa Gosztyły. Na koniec audycji "Kultura przed snem" związana z tym niespodzianka.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 3.12.2017

Godzina emisji: 22.08

kk/kh

Playlista
  • WENDY LANDS - Fall In Love Again
  • Stępniak-Wilk Basia - Obce kraje
  • STANISŁAWA CELIŃSKA, KINGA PREIS, ELIZA RYCEMBEL - Jej portret
  • Melua Katie - Moonshine
  • Szałapak Anna, - Nie opieraj się o słońce
  • Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, - Walc - temat z filmu "Ziemia obiecana"
  • Zaz, - Les passants