X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Nowe Epifanie. 50 propozycji na 40 wielkopostnych dni

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 16:17
W środę (14.02) w Warszawie rozpocznie się interdyscyplinarny festiwal wielkopostny Nowe Epifanie (dawne Gorzkie Żale).
Audio
  • Festiwal wielkopostny Nowe Epifanie (Kultura przed snem)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: aerogondo2/shutterstock.com/cc

Tematem, wokół którego skupiają się wszystkie wydarzenia tegorocznej, dziewiątej edycji Festiwalu Nowe Epifanie - spektakle, koncerty, pokazy filmowe, spotkania, wydarzenia kulinarne - jest król.

- Bazujemy na pytaniu Piłata do Jezusa: a więc jesteś królem? Poszukujemy odpowiedzi na pytanie, co to współcześnie oznacza - być królem - powiedział w audycji "Kultura przed snem" dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II Michał Sęk.

To przed nami, a za nami druga edycja Teatroteka Fest (9-11 lutego). Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, opowiedziała o idei tego wydarzenia.

W Teatrze Narodowym, na scenie im. Wojciecha Bogusławskiego, możemy oglądać dramat "Śmierć Dantona" Georga Büchnera. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z reżyserką Barbarą Wysocką i odtwórcą roli tytułowej - Oskarem Hamerskim.

W innym warszawskim teatrze - Nowym Teatrze - można zobaczyć "Ucztę" na podstawie "Uczty" Platona (przekład Andrzej Serafin). Na spektakl zaprosił słuchaczy Jedynki reżyser Krzysztof Garbaczewski.

Ewa Heine, w swoim felietonie, zachęciła do odwiedzenia stołecznego Teatru Ateneum (Scena 61). Poleciła sztukę niemieckiej dramatopisarki Dei Loher "Nad czarnym jeziorem" w reżyserii Iwony Kempy.

***

Tytuł audycji: "Kultura przed snem"

Prowadzi: Anna Stempniak

Materiały przygotowała: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 11.02.2018

Godzina emisji: 22.09

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galeria Wzornictwa. Poszukiwania stylu polskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 09:00
Od stylu zakopiańskiego i dworkowego przez sztukę użytkową PRL aż po futurystyczne meble XXI wieku. W nowej Galerii Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie można prześledzić ewolucję polskiego designu.
rozwiń zwiń