Festiwal Nowe Epifanie. 50 propozycji na 40 wielkopostnych dni

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 16:17
W środę (14.02) w Warszawie rozpocznie się interdyscyplinarny festiwal wielkopostny Nowe Epifanie (dawne Gorzkie Żale).
Audio
  • Festiwal wielkopostny Nowe Epifanie (Kultura przed snem)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: aerogondo2/shutterstock.com/cc

Tematem, wokół którego skupiają się wszystkie wydarzenia tegorocznej, dziewiątej edycji Festiwalu Nowe Epifanie - spektakle, koncerty, pokazy filmowe, spotkania, wydarzenia kulinarne - jest król.

- Bazujemy na pytaniu Piłata do Jezusa: a więc jesteś królem? Poszukujemy odpowiedzi na pytanie, co to współcześnie oznacza - być królem - powiedział w audycji "Kultura przed snem" dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II Michał Sęk.

To przed nami, a za nami druga edycja Teatroteka Fest (9-11 lutego). Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, opowiedziała o idei tego wydarzenia.

W Teatrze Narodowym, na scenie im. Wojciecha Bogusławskiego, możemy oglądać dramat "Śmierć Dantona" Georga Büchnera. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z reżyserką Barbarą Wysocką i odtwórcą roli tytułowej - Oskarem Hamerskim.

W innym warszawskim teatrze - Nowym Teatrze - można zobaczyć "Ucztę" na podstawie "Uczty" Platona (przekład Andrzej Serafin). Na spektakl zaprosił słuchaczy Jedynki reżyser Krzysztof Garbaczewski.

Ewa Heine, w swoim felietonie, zachęciła do odwiedzenia stołecznego Teatru Ateneum (Scena 61). Poleciła sztukę niemieckiej dramatopisarki Dei Loher "Nad czarnym jeziorem" w reżyserii Iwony Kempy.

***

Tytuł audycji: "Kultura przed snem"

Prowadzi: Anna Stempniak

Materiały przygotowała: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 11.02.2018

Godzina emisji: 22.09

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galeria Wzornictwa. Poszukiwania stylu polskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 09:00
Od stylu zakopiańskiego i dworkowego przez sztukę użytkową PRL aż po futurystyczne meble XXI wieku. W nowej Galerii Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie można prześledzić ewolucję polskiego designu.
rozwiń zwiń