X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

200 wydarzeń w 21 krajach. Obchody stulecia odzyskania niepodległości

Ważne wydarzenia, wspaniałe koncerty, barwne spektakle, zaskakujące gry komputerowe - to tylko niektóre propozycje Instytutu Adama Mickiewicza przygotowane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Golden Brown/shutterstock.com
O Audycji

Program zagraniczny "Niepodległa" powierzony Instytutowi Adama Mickiewicza przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest największym przedsięwzięciem promującym polską kulturę po 1989 roku.

Został ogłoszony na konferencji, której gospodarzami byli minister Jarosław Sellin, pełnomocnik rządu ds. obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.

W planach jest 200 wydarzeń w 21 krajach - w Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie i zdecydowanie bliżej - we Wschodniej i Środkowowschodniej Europie.

- Przez ostatnie lata skupialiśmy się na obecności na wielkich rynkach kultury: Paryż, Berlin, Londyn, Nowym Jork, ale zapomnieliśmy o tym, że istnieje olbrzymi potencjał dobrych emocji i zainteresowania polską kulturą właśnie u naszych sąsiadów - powiedział Krzysztof Olendzki.

- 25 procent wszystkich wydarzeń, to będą wydarzenia realizowane w najnowszej technologii - technologii cyfrowej. Zwracamy dużą uwagę na to, by pokazać kreatywność Polaków - wskazał dyrektor i opowiedział o rożnych inicjatywach.

Minister Jarosław Sellin zaznaczył, że to doskonała okazja do przypomnienia polskiego doświadczenia historycznego światu.

Każdy z nas, pojedynczo i w grupie, może mieć pomysł na to, jak uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomóc nam w tym może specjalna strona internetowa www.niepodlegla.gov.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy także o Galerii Jednego Obrazu w Łazienkach Królewskich w Warszawie i o premierach teatralnych. Jak zwykle można również posłuchać recezji Ewy Heine.

***

Tytuł audycji: "Kultura przed snem"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Ewa Rucińska (reżyserka przedstawienia "Świętoszek" w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach)

Z Krzysztofem Olendzkim i Jarosławem Sellinem rozmawiała: Martyna Podolska

Materiały: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 25.02.2018

Godzina emisji: 22.10

kk/kh

Playlista
  • HELENE SEGARA, JOE DASSIN - Cava pas changer le monde
  • Deneuve Catherine, Bilay Benjamin, - C'est beau la vie
  • Demarczyk Ewa, - Groszki i róże
  • Zamachowski Zbigniew,Umer Magda - Naprawde nie dzieje się nic
  • Szałapak Anna -śpiew, Nagy Michał -gitara, Mastyło Konrad -fortepian - Nie opieraj się o słońce
  • Katie Melua, - If You Were A Sailboat