X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najlepsze zdjęcia na wystawie w Poznaniu

W poznańskim Centrum Kultury "Zamek" można zobaczyć prace nagrodzone w 61. konkursie World Press Photo. To najważniejszy konkurs fotografii prasowej i reportażowej na świecie.
Ronaldo Schemidt i jego zdjęcie Kryzys w Wenezueli
Ronaldo Schemidt i jego zdjęcie "Kryzys w Wenezueli"Foto: PAP/EPA/Marta PĂŠrez
O Audycji

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Ronaldo Schemidt i jego zdjęcie "Kryzys w Wenezueli" dla Agencji France-Presse. Do konkursu World Press Photo 2018 zgłosiło się łącznie 4548 fotografów z 125 krajów i nadesłali ponad 73 tysiące zdjęć.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy także o wystawie "Czołem Mości Panowie! Kultura staropolska ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach" w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Ekspozycja przedstawia kulturę staropolską, która rozkwitła w epoce baroku i trwała aż do schyłku XVIII wieku. Prezentowane na niej są muzealia pochodzące z tego okresu: przedmioty rzemiosła artystycznego, elementy uzbrojenia, malarstwo, grafika i rysunek.

W audycji "Kultura przed snem" przyjrzeliśmy się także premierom teatralnym. Mówiliśmy m.in. o przedstawieniu "Siódmy anioł" z wierszami Zbigniewa Herberta w Teatrze Powszechnym w Łodzi oraz o operetce Emmericha Kalmana "Księżniczka Czardasza" w Mazowieckim Teatrze Muzycznym.

Wspomnieliśmy również o Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontakt w Toruniu (19-25 maja) organizowanym przez Teatr im. Wilama Horzycy. Festiwal stworzył możliwość przeglądu i promocji najciekawszych wydarzeń teatralnych z państw Europy Środkowej i Wschodniej oraz ich konfrontacji z teatrami z Europy Zachodniej.

Zapraszamy też do wysłuchania recenzji baletu "Dama kameliowa" w Teatrze Wielkim w Warszawie autorstwa Ewy Heine.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Współpraca reporterska: Dorota Kołodziejczyk, Agnieszka Trzeciakiewicz

Data emisji: 29.04.2018

Godzina emisji: 22.06

kk

Playlista
  • DOUBLE, - The Captain Of Her Heart
  • Wonder Stevie - Isn't she lovely
  • Makowiecki Tomasz - Ostatnie wspólne zdjęcie
  • Turnau Grzegorz, - Gdy poezja
  • Awdiejew Alosza, Zespół Aloszy Awdiejewa, - Homel
  • Kulińska Małgorzata, Marciniak Krzysztof, - Co się dzieje oszaleję - z op. "Księżniczka Czardasza"