Powstaje muzeum historii publicznego radia

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 11:42
Rozpoczęły się prace nad utworzeniem Muzeum publicznej radiofonii. W placówce znajdą się nie tylko stare urządzenia nadawcze, ale też radioodbiorniki i pamiątki po radiowcach sprzed lat.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/przemokrzak

Dyrektorka Archiwum Polskiego Radia Elżbieta Berus-Tomaszewska zwróciła się z apelem do słuchaczy, aby przekazywali przedmioty związane z historią Polskiego Radia. Zaznaczyła, że mniej chodzi o nośniki, bo tych w Radiu jest zarchiwizowanych wiele, ale raczej o sprzęt czy inne materialne pamiątki. Adres do korespondencji jest prosty: muzeum@polskieradio.pl.

Profesor Jadwiga Puzynina wspomina Cypriana Kamila Norwida z okazji 110 rocznicy śmierci poety.

W audycji również o rozkręcającym się sezonie festiwalowym.
W niedzielę (27.05) rozpoczął się krakowski Festiwal Filmowy, jeden z najstarszych europejskich festiwali poświęcony filmom dokumentalnym, animowanym i krótkim fabułom. Podczas ośmiu festiwalowych dni widzowie mają okazję zobaczyć około 200 filmów z Polski i całego świata.

Relacje z festiwali teatralnych. W piątek (25.05) w Szczecinie rozpoczął się Festiwal teatrów Małych Form "Kontrapunkt". W warszawie zaś zakończyły się Spotkania Teatralne, a w Toruniu Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Kontakt".

Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 27.05.2018

Godzina emisji: 22.11

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wieczór ze wspomnieniami o Gustawie Holoubku

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 19:30
Był nie tylko aktorem, reżyserem, pedagogiem, dyrektorem teatrów, prezesem Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu, posłem, senatorem. Był osobowością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

92. urodziny Jedynki. W poszukiwaniu pierwszej stacji nadawczej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 11:30
"Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480" - takie słowa 18 kwietnia 1926 roku rozpoczęły nadawanie Programu I. 92 lata później dziennikarka Agnieszka Ciecierska i realizator dźwięku Krzysztof Sagan wybrali się na spacer śladami radiowej historii.
rozwiń zwiń