X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstaje muzeum historii publicznego radia

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 11:42
Rozpoczęły się prace nad utworzeniem Muzeum publicznej radiofonii. W placówce znajdą się nie tylko stare urządzenia nadawcze, ale też radioodbiorniki i pamiątki po radiowcach sprzed lat.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/przemokrzak

Dyrektorka Archiwum Polskiego Radia Elżbieta Berus-Tomaszewska zwróciła się z apelem do słuchaczy, aby przekazywali przedmioty związane z historią Polskiego Radia. Zaznaczyła, że mniej chodzi o nośniki, bo tych w Radiu jest zarchiwizowanych wiele, ale raczej o sprzęt czy inne materialne pamiątki. Adres do korespondencji jest prosty: muzeum@polskieradio.pl.

Profesor Jadwiga Puzynina wspomina Cypriana Kamila Norwida z okazji 110 rocznicy śmierci poety.

W audycji również o rozkręcającym się sezonie festiwalowym.
W niedzielę (27.05) rozpoczął się krakowski Festiwal Filmowy, jeden z najstarszych europejskich festiwali poświęcony filmom dokumentalnym, animowanym i krótkim fabułom. Podczas ośmiu festiwalowych dni widzowie mają okazję zobaczyć około 200 filmów z Polski i całego świata.

Relacje z festiwali teatralnych. W piątek (25.05) w Szczecinie rozpoczął się Festiwal teatrów Małych Form "Kontrapunkt". W warszawie zaś zakończyły się Spotkania Teatralne, a w Toruniu Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Kontakt".

Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 27.05.2018

Godzina emisji: 22.11

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wieczór ze wspomnieniami o Gustawie Holoubku

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 19:30
Był nie tylko aktorem, reżyserem, pedagogiem, dyrektorem teatrów, prezesem Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu, posłem, senatorem. Był osobowością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

92. urodziny Jedynki. W poszukiwaniu pierwszej stacji nadawczej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 11:30
"Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480" - takie słowa 18 kwietnia 1926 roku rozpoczęły nadawanie Programu I. 92 lata później dziennikarka Agnieszka Ciecierska i realizator dźwięku Krzysztof Sagan wybrali się na spacer śladami radiowej historii.
rozwiń zwiń