X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Worotyński - poeta o złożonym życiu

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 10:06
Sławomir Worotyński bywa nazywany wileńskim Wojaczkiem. Urodził się w 1942 roku, a debiutował na początku lat 60. "Obecny" to tytuł filmu o Sławomirze Worotyńskim, którego prapremiera odbyła się w Wilnie i w Jaszunach na Litwie podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego "Maj nad Wilią".
Audio
  • Przegląd wydarzeń kulturalnych (Kultura przed snem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

- Był to bardzo dobry poeta i człowiek o bardzo złożonym życiu. Kiedy z Wilna wyjechali znakomici poeci, Worotyński był pierwszym, który spełniał warunki poezji polskiej – tak charakteryzował go pomysłodawca filmu Romuald Mieczkowski.

Współtwórcy filmu mówili, że praca nad dokumentem poetyckim nie należała do najprostszych. - Dokument poetycki to chyba najtrudniejsza forma. Nie do końca zdawałam sobie sprawę z tego, że trudno będzie połączyć opowiedzenie historii o człowieku, który jest legendą, ale historia jego życia nie jest znana, z jego wierszami, muzyką i obrazem - wskazała Agata Lewandowski, współscenarzystka dokumentu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy też m.in. o debiucie reżyserskim Grzegorza Turnaua i o Warszawskich Spotkaniach Teatralnych.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 3.06.2018

Godzina emisji: 22.08

abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Stuhr: zasady są czymś, co pozwoliło nam zbudować związek

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 11:59
Matka, siła, zasady, rodzina – to wartości Barbary Stuhr. Żona i matka znanych aktorów wspólnie z Beatą Nowicką właśnie wydała książkę "Basia. Szczęśliwą się bywa", opowiadającą o życiu rodziny Stuhrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Tokarczuk nagrodzona. "Bieguni" przebili się na trudnym rynku anglojęzycznym

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 11:00
Olga Tokarczuk otrzymała prestiżową nagrodę literacką Booker International za powieść "Bieguni". W Polsce ukazała się ona w 2007 roku, natomiast po angielsku została wydana rok temu pod tytułem "Flights". Książkę przetłumaczyła Jennifer Croft.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje muzeum historii publicznego radia

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 11:42
Rozpoczęły się prace nad utworzeniem Muzeum publicznej radiofonii. W placówce znajdą się nie tylko stare urządzenia nadawcze, ale też radioodbiorniki i pamiątki po radiowcach sprzed lat.
rozwiń zwiń