X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Herbert o sobie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 15:19
Zbigniew Herbert to jeden z najważniejszych polskich, ale również światowych poetów XX wieku. Co ciekawe, sam poeta - jak wynika to z archiwalnego nagrania - w młodości nie myślal o karierze pisarza. Jego studia były studiami, które przygotowywały młodego człowieka do praktycznego zawodu prawnika, ekonomisty, naukowca.
Audio
  • Twórczość Zbigniewa Herberta (Kultura przed snem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: mizar_21984/Shutterstock

herbert_pl_1200.jpg
Serwis specjalny poświęcony Zbigniewowi Herbertowi

W audycji archiwalne nagrania Zbigniewa Herberta. - Herbert miał niezwykły dar opowiadania świata, który znamy, ale opowiadał go w taki sposób, że okazywało się, że wcale go nie znamy - mówi profesor Paweł Próchniak, znawca twórczości Herberta.

Posłuchaj nagrania całej audycji, w której udział wzięła również tłumaczka Brigitte Gotie. W audycji również recenzja teatralna Ewy Heine oraz archiwalna wypowiedź Tomasza Stańki, który zmarł 29 lipca 2018 roku.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: prof. Paweł Próchniak (Członek Rady Fundacji im. Zbigniewa Herberta i pełnomocnik zarządu Fundacji ds. programowych), Brigitte Gotie (adiunkt na Uniwersytecie w Lille, tłumaczka Herberta)

Data emisji: 29.07.2018

Godzina emisji: 22.08

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieznane oblicze Zbigniewa Herberta. Jaki był prywatnie?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 09:18
Zbigniew Herbet, eseista, dramaturg, autor słynnego cyklu poetyckiego "Pan Cogito" to jeden z najbardziej znanych twórców literackich. Na temat jego dzieł można mówić wiele, ale co wiemy o samym artyście? Kulisy życia prywatnego Zbigniewa Herberta w rozmowie z Magdą Mikołajczuk zdradził Andrzej Franaszek, autor monumentalnej biografii Zbigniewa Herberta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W życiu Herberta łączyły się wiersze i rysunki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 10:00
W sobotę 28 lipca przypada 20 rocznica śmierci Zbigniewa Herberta - poety, eseisty, dramaturga, kawalera Orderu Orła Białego i laureata Złotego Mikrofonu z 1993 roku. I na prywatny użytek rysownika.
rozwiń zwiń