X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Szczebrzeszynie o języku polskim

W pierwszą niedzielę sierpnia w Zamościu, specjalnym koncertem w reżyserii Krzysztofa Czeczota, rozpoczął się festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2018.
O Audycji

Pomysłodawca festiwalu Piotr Duda powiedział w radiowej Jedynce, że festiwal w Szczebrzeszynie jest marką samą w sobie, wymagającą jedynie pielęgnowania. Na tegoroczny festiwal udało się zaprosić wspaniałych pisarzy, poetów, aktorów. Nie zabrakło też wydarzeń o charakterze lokalnym.

- Chcemy łączyć artystów rezydentów z lokalnymi twórcami. W Szczebrzeszynie taką grupą na pewno są malarze. Po raz trzeci organizujemy wystawę, na której pokażemy prace ośmiu artystów z rodziny Karpowiczów. Przy tej okazji wydamy wspaniale przygotowany album – powiedział Piotr Duda.

Grupą poetycką, której w tym roku na festiwalu poświęcono wiele uwagi, są Skamandryci. - To jedna z najważniejszych grup w historii naszej literatury. Rozmów o Skamandrytach będzie wiele, będą też wydarzenia towarzyszące, wśród nich spektakle teatralne i koncerty – zaznaczył gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której ponadto: powiedzieliśmy o 18. konkursie o tytuł Mistrza Mowy Polskiej, podsumowaliśmy Festiwal Szekspirowski w Trójmieście, zaprosiliśmy na festiwal "Lata z radiem", wysłuchaliśmy relacji z konkursu zaprzęgów konnych w Koszęcinie i felietonu teatralnego Ewy Heine.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Piotr Duda (pomysłodawca festiwalu w Szczebrzeszynie), Piotr Kossakowski (organizator konkursu o tytuł Mistrza Mowy Polskiej)

Data emisji: 5.08.2018

Godzina emisji: 22.08

abi/kw

Playlista