X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nad Niemnem". Śladami powieści Orzeszkowej

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 10:36
Niepodległościowe tło – powstanie styczniowe, które stało się punktem odniesienia w losach niemal wszystkich bohaterów dało podstawę ku temu, by fragment "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej znalazł się w "Antologii Niepodległości" przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  
Audio
  • Śladami powieści Orzeszkowej (Kultura przed snem/Jedynka)
Rzeka Niemen
Rzeka NiemenFoto: Shutterstock

Powieść ukazywała się od stycznia do grudnia 1887 roku w odcinkach na łamach tygodnika ilustrowanego. Rok później ukazała się w wersji książkowej. Stała się niezwykle popularna, choć pierwotne zamierzenie autorki było o wiele skromniejsze.

W latach 80. ubiegłego wieku Teresa Siedlarowa z rozgłośni krakowskiej Polskiego Radia udała się do Korczyna. Postacie literackie miały bowiem swoje realne pierwowzory. W nagraniu prezentujemy fragment jej reportażu.

W audycji także informacje prosto z gali rozdania Nagrody Literackiej Nike. Rozmawiamy także o wystawie "Kraków 1900" w Muzeum Narodowym w Krakowie, jesieni z Paderewskim w Teatrze Wielkim oraz musicalu w Teatrze Rampa z muzyką The Beatles. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 8.10.2018

Godzina emisji: 22.05

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co to jest adaptacja i co wolno adaptatorowi?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 21:09
- Cokolwiek powiemy o adaptacji, jakiekolwiek podejmiemy próby definiowania tego pojęcia, zawsze napotkamy na wielkie problemy. Przez lata pracy w Teatrze Polskiego Radia musiałem rostrzygnąć co jest adaptacją, a co nie jest, i musiałem to uczynić na własną odpowiedzialność i brać za te decyzje odpowiedzialność wobec artystów, którzy to wykonują - mówi dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kawiarnia "Niepodległa. Miejsce spotkań" w Łazienkach

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 22:09
Mówimy o programie "Niepodległa" we wrześniu, w którego ramach w warszawskich Łazienkach została otwarta w czwartek (13.09)  kawiarnia "Niepodległa. Miejsce spotkań" oraz o Europejskiech Dniach Dziedzictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal NNW ma już 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 11:57
Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci, to miejsce prezentacji nie tylko filmów dokumentalnych, ale również filmów fabularnych, czy słuchowisk i dokumentów radiowych inspirowanych dziejami walki o niepodległość w latach 1939-89 i ludzi skazanych przez propagandę PRL-u na zapomnienie.
rozwiń zwiń