X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święto Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

Premierą "Operetki" Witolda Gombrowicza Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi rozpoczął jubileuszowy 130. sezon działalności.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay
O Audycji

Głośną prapremierę ostatniego dramatu Gombrowicza przygotował w łódzkim Teatrze Nowym w 1975 roku Kazimierz Dejmek. Dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza i reżyser spektaklu Waldemar Zawodziński nie ukrywa, że w swojej interpretacji tekstu odwołuje się do tamtej inscenizacji. Przekładając "Operetkę" na język współczesnego teatru – pozostając wiernym Gombrowiczowi – tworzy nową, autorską formę. Pokazuje człowieka, który rezygnuje z siebie, z prawdy i poddaje się kolejnym dyktatom, kolejnym formom, które go krępują i zniewalają, a przed którymi w pewnym momencie nie ma już ucieczki.

W audycji ponadto zaprosiliśmy na spektakle: "Anty-Gone Tryptyk" w Teatrze Pieśń Kozła, "Kilka dziewczyn" w Teatrze Narodowym oraz otwarcie Rydlówki połączone z rozpoczęciem obchodów 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego.

Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 25.11.2018

Godzina emisji: 22.06

abi

 

Playlista