X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Seweryn o zawodzie aktora

Andrzej Seweryn uważa, że stworzenie aktora to proces, na który składają się różne etapy. W audycji "Kultura przed snem" jego przemyślenia o zawodzie aktora
Andrzej Seweryn - laureat Splendora Splendorów w 2018 roku
Andrzej Seweryn - laureat Splendora Splendorów w 2018 rokuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
O Audycji

- Mnie się wydaje, że mój zawód sprawdza się w czasie i przestrzeni - mówił rok temu Martynie Podolskiej. Zauważył, że to dla aktora piękne, kiedy może zagrać Hamleta w wieku 24-25 lat, ale aktor tak naprawdę sprawdza się pod koniec zawodowego życia, kiedy widzi, jaką drogę przeszedł i ma świadomość, że ta droga jest doskonaleniem się.

Andrzej Seweryn uważa, że zawód aktora jest wieloraki, bo jedni sprawdzają się w radiu, inni w dubbingu, na estradzie, czy w kinie, jeszcze inni w teatrze i to zależy w jakim teatrze.

Posłuchaj całej audycji, w której mówimy również o krakowskim festiwalu Boska Komedia, który został zainaugurowany przedstawieniem "Mistrz i Małgoprzata" Michaiła Bułhakowa, wspominamy o wystawie "Kraków 1900" oraz imprezom z okazji 220 rocznicy urodzin Adama Mickiewicza.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Reporterki: Martyna Podolska, Dorota Kołodziejczyk, Katarzyna Jankowska, Ewa Heine

Goście: Andrzej Seweryn (aktor), Paweł Passini (reżyser), Artur Pałyga (adaptator tekstu), Łukasz Chodkowski (dramaturg), Urszula Kozakowska-Zaucha (kuratora wystawy "Kraków 1900")

Data emisji: 10.12.2018

Godzina emisji: 22.10

ag

Playlista