Andrzej Seweryn o zawodzie aktora

Andrzej Seweryn uważa, że stworzenie aktora to proces, na który składają się różne etapy. W audycji "Kultura przed snem" jego przemyślenia o zawodzie aktora
Andrzej Seweryn - laureat Splendora Splendorów w 2018 roku
Andrzej Seweryn - laureat Splendora Splendorów w 2018 rokuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
O Audycji

- Mnie się wydaje, że mój zawód sprawdza się w czasie i przestrzeni - mówił rok temu Martynie Podolskiej. Zauważył, że to dla aktora piękne, kiedy może zagrać Hamleta w wieku 24-25 lat, ale aktor tak naprawdę sprawdza się pod koniec zawodowego życia, kiedy widzi, jaką drogę przeszedł i ma świadomość, że ta droga jest doskonaleniem się.

Andrzej Seweryn uważa, że zawód aktora jest wieloraki, bo jedni sprawdzają się w radiu, inni w dubbingu, na estradzie, czy w kinie, jeszcze inni w teatrze i to zależy w jakim teatrze.

Posłuchaj całej audycji, w której mówimy również o krakowskim festiwalu Boska Komedia, który został zainaugurowany przedstawieniem "Mistrz i Małgoprzata" Michaiła Bułhakowa, wspominamy o wystawie "Kraków 1900" oraz imprezom z okazji 220 rocznicy urodzin Adama Mickiewicza.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Reporterki: Martyna Podolska, Dorota Kołodziejczyk, Katarzyna Jankowska, Ewa Heine

Goście: Andrzej Seweryn (aktor), Paweł Passini (reżyser), Artur Pałyga (adaptator tekstu), Łukasz Chodkowski (dramaturg), Urszula Kozakowska-Zaucha (kuratora wystawy "Kraków 1900")

Data emisji: 10.12.2018

Godzina emisji: 22.10

ag

Playlista