X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy "Kwartalnik Kulturalny »Napis«. Liryka, Epika, Dramat"

12 grudnia br. zainaugurowana została działalność nowego "Kwartalnika Kulturalnego »Napis«. Liryka, Epika, Dramat". Głównym celem nowego tytułu jest promocja literatury współczesnej wśród młodzieży licealnej, studenckiej, nauczycieli oraz środowiska akademickiego.
Okładka Kwartalnika kulturalnego >Napis<
Okładka "Kwartalnika kulturalnego >Napis<"Foto: materiały prasowe
O Audycji

Wydawcą pisma jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wspierane finansowo przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaplecze intelektualne pisma stanowią Rada Programowa oraz Warsztaty Herbertowskie i Biblioteka Pana Cogito. Przy tej okazji porozmawiamy o czasopismach kulturalnych na polskim rynku.

Ponadto w audycji propozycje Muzeum Narodowego we Wrocławiu, m. in. "Plakaty patriotyczne" i Henry Moore w Pawilonie Czterech Kopuł, wystawa "Silesia rediviva. Barok na Śląsku" (wystawa pokazywana w Pekinie), premiery teatralne - prapremiera "Beginning" Davida Eldridge`a w Teatrze Warszawy (o miłości singli po 40-tce), "Miłość od ostatniego wejrzenia" Verdany Rudan w Teatrze Dramatycznym.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Barbara Andruszkiewicz (asystentka kuratora wystawy "Silesia rediviva. Barok na Śląsku"), Waldemar Barwiński, Zdzisław Wardejn, Tomasz Borkowski, Maria Seweryn, Piotr Müldner-Nieckowski (przewodniczący Rady Programowe "Napisu")

Materiały reppoerterskie: Michał Montowski, Dorota Kołodziejczyk, Ewa Heine

Data emisji: 16.12.2018

Godzina emisji: 22.06

ag


Playlista