X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nawet bez Nobla umrę szczęśliwy". Wspominamy Amosa Oza

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 11:40
28 grudnia 2018 roku odszedł Amos Oz - izraelski pisarz, publicysta i eseista. W "Kulturze przed snem" powtarzamy wywiad, którego pisarz udzielił w 2013 w radiowej Jedynce. 
Audio
  • Rozmowa z Amosem Ozem (Kultura przed snem/Jedynka)
Amos Oz w Polskim Radiu
Amos Oz w Polskim RadiuFoto: Andrzej Bołdaniuk

Urodzony 4 maja 1939 roku w Jerozolimie Amos Oz (Amos Klausner) był uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy izraelskich. Był współzałożycielem organizacji Szalom Achszaw (Pokój Teraz), a także wykładowcą literatury na Uniwersytecie im. Ben-Guriona w Beer Szewie. 

Tworzył w języku hebrajskim. Uznanie na całym świecie zyskał dzięki wydanej w 1968 roku powieści "Mój Michał", a wielki rozgłos przyniosły mu powieści "Czarna Skrzynka" z roku 1987 oraz "Poznać kobietę" z 1989 roku. W 2002 roku Amos Oz został uhonorowany medalem "Zasłużony dla Tolerancji". 20 marca 2013 roku pisarz otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego.

- Nawet bez Nobla umrę szczęśliwy. Dostałem wiele nagród literackich i żadna z nich nie zmieniła mojego życia. Specjalny medal należy się raczej mojej żonie, za wytrzymanie ze mną tak długo - mówił kilka lat temu w radiowej Jedynce.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której również podsumowanie działalności Instytutu Polonika, festiwal Opera Rara w Krakowie i "Kandyd" z muzyką Leonarda Bernsteina w Operze Bałtyckiej.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Rozmawiała: Magda Mikołajczuk

Data emisji: 30.12.2018

Godzina emisji: 22.06

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Seweryn o zawodzie aktora

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 22:09
Andrzej Seweryn uważa, że stworzenie aktora to proces, na który składają się różne etapy. W audycji "Kultura przed snem" jego przemyślenia o zawodzie aktora
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta u Państwa Krzemińskich

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 14:59
Małżonkowie: aktorka Bernadetta Machała-Krzemińska oraz pisarz i autor czytanych w Jedynce kolejnych części powieści "Drogi do wolności" - Stanisław Krzemiński opowiadali w audycji o tym, jak obchodzą święta oraz jakie wspomnienia przywołuje u nich Boże Narodzenie.
rozwiń zwiń