X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Orfeusz i Eurydyka" w Warszawskiej Operze Kameralnej. Reżyserka spektaklu: nie było to łatwe zadanie

"Orfeusz i Eurydyka" Christopha Willibalda Glucka to jeden z najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej opowiadający o miłości wystawionej na wielką próbę. Począwszy od swej premiery 5 października 1762 roku na deskach wiedeńskiego Burgtheater, udanie, podbijając serca melomanów, kroczy przez kolejne sceny operowe świata. Najnowsza premiera miała miejsce 2 marca w Warszawskiej Operze Kameralnej.
Spektakl Orfeusz i Eurydyka w Warszawskiej Operze Kameralnej
Spektakl "Orfeusz i Eurydyka" w Warszawskiej Operze KameralnejFoto: Warszawska Opera Kameralna
O Audycji

Orfeusz po śmierci Eurydyki, dostaje szansę by zstąpić do piekieł i przywrócić ukochaną żonę do świata żywych. Warunkiem jest jednak to, że podczas wędrówki ani razu na nią nie spojrzy. Zadanie to stawia przed nim Amor, pośrednik Jowisza. Orfeusz podejmuje próbę i schodzi do Hadesu poskramiając śpiewem piekielne Furie. Przepowiednia Amora o spotkaniu z ukochaną spełnia się. Przed nimi już tylko droga powrotna, która okaże się większym wyzwaniem niżby można przypuszczać.

- Było dla mnie dużym zaskoczeniem, kiedy dyrektor Węgorzewska zadzwoniła do mnie z pytaniem, czy chciałabym coś zrealizować w operze. Zawsze ceniłam operę, natomiast nigdy się nie odważyłam niczego wystawić, bo to bardzo trudny gatunek. Nie było to łatwe zadanie – mówiła reżyserka spektaklu Magdalena Piekorz.

W audycji również rozmowa z laureatami festiwalu TeatrotekaFest, zapowiedź gali nagrody Identitas, zapowiedź festiwalu Nowe Epifanie, który rozpocznie się 6 marca w Środę Popielcową, a także recenzja teatralna Ewy Heine z "Fatalisty" Tadeusza Słobodzianka w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. 

Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Materiał reporterski: Dorota Kołodziejczyk

Goście: Magdalena Piekorz (reżyserka spektaklu "Orfeusz i Eurydyka" w Warszawskiej Operze Kameralnej)

Data emisji: 3.03.2019

Godzina emisji: 22.10

abi

 

 

Playlista