X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Inni ludzie" Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 22:09
Spektakl TR Warszawa "Inni Ludzie" to sztuka teatralna Grzegorza Jarzyny, której scenariusz oparty jest na na hipo-hopowym poemacie polskiej pisarki - Doroty Masłowskiej. 
Audio
  • Rozmowa z reżyserem Grzegorzem Jarzyną. (Kultura przed snem/Jedynka)
Spektakl Inni ludzie
Spektakl "Inni ludzie"Foto: Marcin Oliva Soto

Dlaczego reżyser zdecydował się bazować na dziele pisarki młodego pokolenia? - Dorota Masłowska używa bardzo głębokich treści i wie co zrobić, żeby ją usłyszano. - mówi o pisarce Grzegorz Jarzyna. "Inni ludzie" to interpretacja tego, co dzieje się w ludzkiej głowie. – W spektaklu są postaci, które reprezentują różne warstwy społeczne i poglądy - dodaje reżyser.

Nad sztuką pracuje cały sztab ludzi i każdy zajmuje się swoją odrębną działką. Są w niej także bity robione przez hip-hopowców, a w zapisach video spektaklu wystąpiło kilkudziesięciu aktorów. Gdzie można ujrzeć spektakl i dlaczego warto na niego się wybrać?

W audycji także zapowiedź Warszawskich Spotkań Teatralnych, recenzja Ewy Heine z "Kilku scen z życia Płatonowa” w Teatrze na Woli oraz recenzja  Krzysztofa Szustra z "Człowieka z manufaktury" w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Grzegorz Jarzyna (reżyser)

Materiał reporterski: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 17.03.2019

Godzina emisji: 22.09

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Ucherska: jest we mnie bezkompromisowość

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 15:55
Aktorka młodego pokolenia ma wrażenie, że jest jedyną osobą, która traktuje siebie poważnie. Być może dziewczęcy wygląd powoduje, że czasem jest traktowana z przymrużeniem oka, choć marzy, żeby już grać role dorosłych kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Kasprzyk - kobieta z Kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 23:05
Odważna i temperamentna. Doskonale wie czego chce. I w życiu i w aktorstwie. Postaci przez nią grane są wielobarwne, może dlatego że sama jest kolorowym ptakiem. Nurkuje, pływa z delifnami, skacze ze spadochronem. Aktorka i reżyser Ewa Kasprzyk.
rozwiń zwiń