"Inni ludzie" Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 22:09
Spektakl TR Warszawa "Inni Ludzie" to sztuka teatralna Grzegorza Jarzyny, której scenariusz oparty jest na na hipo-hopowym poemacie polskiej pisarki - Doroty Masłowskiej. 
Audio
  • Rozmowa z reżyserem Grzegorzem Jarzyną. (Kultura przed snem/Jedynka)
Spektakl Inni ludzie
Spektakl "Inni ludzie"Foto: Marcin Oliva Soto

Dlaczego reżyser zdecydował się bazować na dziele pisarki młodego pokolenia? - Dorota Masłowska używa bardzo głębokich treści i wie co zrobić, żeby ją usłyszano. - mówi o pisarce Grzegorz Jarzyna. "Inni ludzie" to interpretacja tego, co dzieje się w ludzkiej głowie. – W spektaklu są postaci, które reprezentują różne warstwy społeczne i poglądy - dodaje reżyser.

Nad sztuką pracuje cały sztab ludzi i każdy zajmuje się swoją odrębną działką. Są w niej także bity robione przez hip-hopowców, a w zapisach video spektaklu wystąpiło kilkudziesięciu aktorów. Gdzie można ujrzeć spektakl i dlaczego warto na niego się wybrać?

W audycji także zapowiedź Warszawskich Spotkań Teatralnych, recenzja Ewy Heine z "Kilku scen z życia Płatonowa” w Teatrze na Woli oraz recenzja  Krzysztofa Szustra z "Człowieka z manufaktury" w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Grzegorz Jarzyna (reżyser)

Materiał reporterski: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 17.03.2019

Godzina emisji: 22.09

K.A


Czytaj także

Katarzyna Ucherska: jest we mnie bezkompromisowość

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 15:55
Aktorka młodego pokolenia ma wrażenie, że jest jedyną osobą, która traktuje siebie poważnie. Być może dziewczęcy wygląd powoduje, że czasem jest traktowana z przymrużeniem oka, choć marzy, żeby już grać role dorosłych kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Kasprzyk - kobieta z Kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 23:05
Odważna i temperamentna. Doskonale wie czego chce. I w życiu i w aktorstwie. Postaci przez nią grane są wielobarwne, może dlatego że sama jest kolorowym ptakiem. Nurkuje, pływa z delifnami, skacze ze spadochronem. Aktorka i reżyser Ewa Kasprzyk.
rozwiń zwiń