Marcin Dorociński: wykonuję zawód, w którym mogę się wyżyć emocjonalnie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 10:34
Marcin Dorociński mówi o sobie, że jest normalnym facetem z małej miejscowości, który ma szczęście wykonywać zawód, jaki kocha. Reżyser Borys Lankosz obsadził aktora w filmie "Ciemno, prawie noc". W jaką rolę wcielił się Marcin Dorociński i jakim było to dla niego wyzwaniem?
Audio
  • Marcin Dorociński opowiada o swoich doświadczeniach aktorskich (Kultura przed snem/Jedynka)
Marcin Dorociński
Marcin DorocińskiFoto: PAP/Rafał Guz

- Wcielam się w postać Marcina Szwartza, a sama książka Joanny Bator, dzięki której powstał film - "Ciemno, prawie noc" jest dziełem, w którym można utonąć - mówi Marcin Dorociński. Uważa, że aktorstwo jest rzemiosłem, a teatr pracą u podstaw. Zwraca uwagę na bardzo istotny aspekt w jego rozwoju, jakim jest wspierająca go rodzina. - Bez niej nie miałbym w sobie tyle samozaparcia, ale z szacunku do swojego zawodu staram się go nie mieszać z życiem osobistym - dodaje.

Marcin Dorociński mówi także o zaletach swojej popularności, którą jak twierdzi - osiągnął dzięki bardzo ciężkiej pracy. - Używam swojej popularności do przekazywania rzeczy ważnych, powinniśmy być bardziej empatyczni w stosunku do innych ludzi, aby nic nie przeoczyć i móc nieść pomoc - twierdzi aktor. 

W jaki sposób Marcin Dorociński podchodzi do zawodu aktora? Jak wyglądają jego plany co do dalszej pracy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Marcin Dorociński

Data emisji: 24.03.2019

Godzina emisji: 22.09

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Kasprzyk - kobieta z Kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 23:05
Odważna i temperamentna. Doskonale wie czego chce. I w życiu i w aktorstwie. Postaci przez nią grane są wielobarwne, może dlatego że sama jest kolorowym ptakiem. Nurkuje, pływa z delifnami, skacze ze spadochronem. Aktorka i reżyser Ewa Kasprzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warsztaty z rozstania" - słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 22:00
Czy nasze życie nie byłoby lepsze, gdybyśmy potrafili rozstawać się z niepotrzebnymi rzeczami? Ze starymi urazami chowanymi  w sercu? Ze wszystkim tym, co nam zabiera spokój duszy? Dlaczego nikt nas tego nie uczy? No właśnie! Najwyższy czas – czas na słuchowisko Anety Wróbel "Warsztaty z rozstania" w reżyserii autorki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Bator: prywatnie jestem inną osobą niż ta, którą jestem podczas pisania

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 12:08
Joanna Bator to miłośniczka kociego ciepła i fizycznego ruchu, który pozwala jej zachować młodzieńczego ducha. Pisarka w 2012 roku wydała powieść "Ciemno, prawie noc", która doczekała się swojej ekranizacji. Dlaczego autorka postanowiła nie mieszać się do tworzenia scenariusza filmu i co najbardziej kusiło jej niespokojną duszę?
rozwiń zwiń