X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Hedda Gabler" w Teatrze Narodowym - o odwadze do walki przeciw konwenansom

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 10:33
"Hedda Gabler" jest spektaklem na podstawie dramatu Henrika Ibsena. Reżyser - Kuba Kowalski opowiedział w "Kulturze przed snem" o swoich poprzednich dziełach teatralnych, zdradził o czym jest psychologiczny spektakl i z czym walczyła jego główna bohaterka. 
Audio
  • Rozmowa z artystami będącymi gośćmi audycji (Kultura przed snem/Jedynka)
Wiktoria Gorodeckaja
Wiktoria GorodeckajaFoto: Piotr Nowak/PAP

Reżyser spektaklu mówi, że "Hedda Gabler" jest dramatem pełnym czarnego humoru, który opowiada o potrzebie piękna i odwadze występowania przeciw etykietom i konwenansom. Dzieło artysty można podziwiać w Teatrze Narodowym w Warszawie, a w rolę głównej bohaterki wcieliła się aktorka Wiktoria Gorodeckaja.

Artysta wyreżyserował także takie spektakle jak "Pani Bovary" i "Sonata Jesienna". Jak sam mówi, pani Bovary i Hedda Gabler to postaci nienasyconej mieszczki, z tą różnicą że Bovary rzucała się w nieudane romanse, a Hedda sobie na to nie pozwalała. - Hedda czuje bunt przed wejściem w role, które narzuca jej społeczeństwo - mówi Kuba Kowalski dodając, że gra aktorska głównej bohaterki pozostawia wiele przestrzeni do wolnej interpretacji widzom, co według niego tworzy spektakl jeszcze bardziej emocjonującym.

W audycji także Jacek Sieradzki, który zapowiedział festiwal polskich sztuk współczesnych w Gdyni - "R@port". Prof. Jean-Noël Jeanneney opowiedział o swojej książce: "Clemenceau. Wizjoner znad Sekwany", która właśnie wyszła w Polsce, a Ewa Heine przybliżyła spektakl "Cesarz" wg. R. Kapuścińskiego w Teatrze Ateneum.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Kuba Kowalski (reżyser), Jean-Noël Jeanneney (historyk), Jacek Sieradzki (festiwal "R@port")

Data emisji: 12.05.2019

Godzina emisji: 22.09

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rembrandt - mistrz malarstwa niderlandzkiego

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 15:54
Obrazy Rembrandta budzą podziw wśród miłośników sztuki. Jego obrazy, rysunki, grafiki można podziwiać w kilku holenderskich muzeach, a największe zainteresowanie budzi wystawa w Hadze, na której zaproponowano nowy sposób studiowania jednego z najsłynniejszych obrazów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwalowe filmowe emocje w różnych miastach w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 18:01
Jeden już trwa, drugi niedługo się rozpocznie. Mowa o festiwalach filmowych, które odbywają się w różnych miastach Polski. Pierwszy to krakowski Festiwal Kina Niezależnego "OFF Camera", drugi, który rozpocznie się 10 maja, to festiwal filmów dokumentalnych "Dogs Against Gravity".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Sztuka to wartość". Co można podziwiać w Muzeum Narodowym?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 12:39
Katarzyna Szydłowska-Schiller, która jest kuratorką wystawy mówi - sztuka to nie tylko wartość pieniądza, ale też wartość duchowa i estetyczna. W "Kulturalnej Jedynce" dowiadujemy się o tym, jakie dzieła można podziwiać w trakcie trwania wystawy i dlaczego warto się na nią wybrać.
rozwiń zwiń