X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

93 rzeźby Augusta Zamoyskiego. Wyjątkowa wystawa w stołecznym Muzeum Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 15:26
Od 17 maja w Muzeum Narodowym w Warszawie można oglądać 93 rzeźby Augusta Zamoyskiego. Jest to pierwsza prezentacja kolekcji w Polsce po zakupie i transporcie z Francji, gdzie przez 30 lat mieszkał i tworzył jeden z najważniejszych polskich rzeźbiarzy XX wieku.  
Audio
  • Przegląd kulturalnych wydarzeń minionego tygodnia (Kultura przed snem/Jedynka)
Budynek Muzeum Narodowego w Warszawie
Budynek Muzeum Narodowego w WarszawieFoto: shutterstock/Stepniak

- Ta kolekcja składa się z prac ze wszystkich okresów twórczości Zamoyskiego, począwszy od prac, które tworzył jako młody chłopak, po rzeźby z ostatnich lat życia, m.in. "Zmartwychwstanie" – mówiła Ewa Ziembińska, kuratorka prezentacji.

Zamoyski tworzył przez ponad pół wieku, w tym przez trzydzieści lat we Francji i piętnaście lat w Brazylii, dokąd wyemigrował w czasie II wojny światowej. Od końca drugiej dekady XX w. wielokrotnie wystawiał swoje prace, głównie w Polsce, we Francji i w Brazylii – już wówczas zyskał uznanie krytyki i publiczności. Interesował się zagadnieniami związanymi ze strukturą materiału, jego właściwościami, takimi jak twardość i ziarno, oraz możliwościami kształtowania form bezpośrednio w kamieniu (taille directe). Tworzył w różnych materiałach, wiele jego dzieł powstało w marmurze, granicie czy diorycie – kamieniach niezwykle twardych. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której ponadto:

- rozmowa z Peterem Steinem o sztuce "Borys Godunow" Aleksandra Puszkina w Teatrze Polskim w Warszawie z Andrzejem Sewerynem z roli tytułowej;

- recenzja Ewy Heine ze spektaklu "Cabaret" w teatrze STU w Krakowie w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego;

- spotkanie z Agi Miszol, laureatką Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta; 

- rozmowa z Barbarą Gruszką-Zych, autorką wywiadu rzeki z Elżbietą Grocholską-Zanussi i Krzysztofem Zanussim "Życie rodzinne", w której po raz pierwszy Elżbieta Grocholska-Zanussi opowiedziała tak wiele o swojej rodzinie, poglądach i wspólnym życiu z Krzysztofem Zanussim.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Materiał przygotowała: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 19.05.2019

Godzina emisji: 22.09

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ferdydurke" Gombrowicza. Spektakl pozbawiony płciowości?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 10:51
W ramach 39. Warszawskich Spotkań Teatralnych - Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprezentował spektakl "Ferdydurke", w którym zagrali sami trzydziestolatkowie. Czym unikalna adaptacja reżyserki Aliny Moś-Kerger różni się od poprzednich interpretacji słynnego dzieła Witolda Gombrowicza?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Moniuszko jako mąż i ojciec

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 15:53
Ze swoją ukochaną żoną Aleksandrą Müllerówną (zwaną Omką) zaręczył w wieku zaledwie 17 lat. Miał z nią dziesięcioro dzieci, musiał więc być człowiekiem nie tylko twórczym, ale i zaradnym. O życiu rodzinnym kompozytora i jego muzycznych podróżach opowiadała w audycji prof. Małgorzata Komorowska, muzyk i polonistka.
rozwiń zwiń